Teisinės ir apskaitos veiklos sektorius internacionalizacijos kontekste


Įmonių veiklos sektoriai. Imones veiklos sektorius. Sektoriaus analizė internacionalizacijos kontekste. Teisinis sektorius. Teisinė ir apskaitos veikla internacionalizacijos kontekste. Kaip veikia politika teisines imones.

Įvadas. Lietuvos teisinės ir apskaitos veiklos sektoriaus pristatymas. Sektoriaus struktūra. Sektoriaus raida. Teisinės ir apskaitos veiklos sektorių veikianti verslo aplinka. Politinė aplinka. Teisinė aplinka. Ekonominė aplinka. Ekologinė aplinka. Demografinė aplinka. Technologinė aplinka. Kultūrinė aplinka. Konkurencinė aplinka. Teisinės ir apskaitos veiklos sektoriaus analizė. Lietuvos teisinės ir apskaitos veiklos sektoriaus rodikliai. Tarptautinės kompanijos vykdančios veiklą teisinės ir apskaitos veiklos sektoriuje. Lietuvos teisinės ir apskaitos veiklos sektoriaus kompanijos, vykdančios veiklą užsienio šalyse. Išvados. Literatūra

Tikslas – išanalizuoti teisinės ir apskaitos veiklos paslaugų sektorių internacionalizacijos kontekste.

Teisinės ir apskaitos veiklos sektorius yra skirstomas į dvi klases: teisinės veiklos bei apskaitos, buhalterijos ir audito veiklos, konsultacijos mokesčių klausimais. Teisinė sistema lietuvoje formavosi nuo xiii a. Ir išskiriami 7 pagrindiniai raidos etapai. Nuo 1990 m. Atkūrus nepriklausomybę lietuvos respublika priartėjo prie vakarų europos ir kuriama vakarietiška teisinė sistema. Tuo tarpu apskaitos sistemos pradžia datuojama prieš 4000 metų, kai pradėtos registruoti finansinės ir kitos operacijos. Apskaitos veiklos raida skirstoma į 9 etapus, kurių paskutinysis prasidėjo nuo 2004m. Įstojus į europos sąjunga, kai lietuva turėjo supaprastinti buhalterinės apskaitos reikalavimus.

Šį sektorių veikia 8 verslo aplinkos. Politinė aplinka veikia lietuvos teisinės veiklos įmones ir kelia sumaištį šioje srityje, nes nėra jokio konkretaus reguliavimo ir kontrolės. Tuo tarpu apskaitos veiklos sektoriui didžiausią rūpestį kelią dažnai besikeičianti ir ne visuomet aiški vyriausybės mokesčių apskaičiavimo politika. Teisinė aplinka veikia teisinių paslaugų įmones per advokatūros įstatymą, o apskaitos veiklos sektorių per lietuvos respublikos buhalterinės apskaitos įstatymą. Ekonominė aplinka veikia šį sektorių per nacionalinę ir užsienio ekonominę politiką. Teisinės ir apskaitos veiklos sektoriuje dirbančios tarptautinės įmonės yra orientuotos į draugiškas aplinkai iniciatyvas. Demografinės aplinkos pagrindinis veiksnys – didelis nedarbo lygos lietuvoje. Kvalifikuotų darbuotojų yra daugiau nei gali įdarbinti įmonės. Technologinė aplinka daugiausiai įtaką daro per technologijų vidinius perdavimus. Kultūrinė aplinka tokia, kad šio sektoriaus įmonių paslaugomis naudojamasi tik tuomet, kai susiduriama su problemomis. Konkurencija lietuvoje teisine ir apskaitos veikla užsiimančiose įmonėse didelė ir dažniausiai pasireiškia numažintais įkainiais.

Teisinės ir apskaitos veiklos sektoriuje dirbančios įmonės dirba pelningiau už bendrą visų lietuvos įmonių pelningumą. Užsienio investicijos į šį sektorių nepastovios, tačiau lietuvos investicijos užsienyje į profesinės, mokslinės ir techninės veiklos sektorių vis auga.

Tarptautinė kompaniją, vykdanti teisinę veiklą lietuvoje, yra „aaa baltic service company“, kurią pagal vykdomas strategijas ir veiklos kryptis galima priskirti prie daugianacionalinių tarptautinių kompanijų tipo.

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 107 KB
  • 2012 m.
  • 31 puslapis (6987 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rima
  • Teisinės ir apskaitos veiklos sektorius internacionalizacijos kontekste
    10 - 1 balsai (-ų)
Teisinės ir apskaitos veiklos sektorius internacionalizacijos kontekste. (2012 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/teisines-ir-apskaitos-veiklos-sektorius-internacionalizacijos-kontekste.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 01:48
×