Teisinės išvados ir konsultacijos


Teisinės išvados ir konsultacijos. Teisinė išvada. Kartais vien teisinės išvados pateikimas gali užbėgti už akių bet kokios problemos atsiradimui. Kas yra teisinė išvada?   Teisinė išvada yra nauja sąvoka šiuolaikinėje Lietuvos teisinėje praktikoje. Požymiai. Rašytinis dokumentas Tikslas – vadovaujantis teisės normomis išanalizuoti problemą/situaciją ir pateikti teisinį vertinimą/išvadas/rekomendacijas. Teisinės išvados kilmė. Lietuvos advokatų rengiamos. Samprata. „Black's American Law Dictionary“ teisinę išvadą plačiąja prasme apibrėžia kaip „Oficialiai išreikštą patarimą. Anglijos ir Amerikos įstatymuose nėra vieno. Teisinę išvadą galima. Rūšys. Konkretaus kliento praktinės veiklos epizodo teisinė analizė. Teisinės išvados struktūra. „Preambulė“ paaiškinama, kam ir kokiu tikslu buvo parengta ši teisinė išvada. Teisinė konsultacija. Samprata Teisinės konsultacijos esmė. Teisinių konsultacijų rūšys. Pagal teikimo būdus teisinės konsultacijos gali būti skirstomos į žodines ir rašytines. Palyginimas. Teisinė konsultacija raštu = teisinė išvada?


  Teisinė išvada yra nauja sąvoka šiuolaikinėje Lietuvos teisinėje praktikoje. Nepaisant to, kad ši teisinė paslauga vis labiau įtraukiama į advokatų kasdienybę, kol kas nėra nei aiškaus jos apibrėžimo, nei griežtų teisinių išvadų rengimo reikalavimų.

Rašytinis dokumentas Tikslas – vadovaujantis teisės normomis išanalizuoti problemą/situaciją ir pateikti teisinį vertinimą/išvadas/rekomendacijas. Naudojamas teisinis diskursas Dažniausiai rengia advokatai/teisininkai Mokama paslauga.

Lietuvos advokatų rengiamos teisinės išvados kilmė siejama su anglosaksų bendrosios teisės tradicijos teikiamomis legal opinion, opinion letter.

„Black's American Law Dictionary“ teisinę išvadą plačiąja prasme apibrėžia kaip „oficialiai išreikštą patarimą, pagrįstą ekspertų žiniomis“. Siauresne prasme teisinės išvados ir išvados laiško sąvokos aiškinamos kaip rašytinis dokumentas, paprastai parengtas kliento prašymu, kuriame teisininkai išdėsto savo teisinių normų aiškinimą, atsižvelgiant į faktines konkrečios bylos aplinkybes.

Anglijos ir Amerikos įstatymuose nėra vieno, universalaus teisinės išvados apibrėžimo, tačiau teisinės išvados praktika bendrosios teisės šalyse turi senas tradicijas ir šiose šalyse buvo sukurti aiškūs teisinių išvadų rengimo skirtingoms teisinėms situacijoms standartai.

  • MS PowerPoint 202 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (460 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Teisinės išvados ir konsultacijos
    10 - 2 balsai (-ų)
Teisinės išvados ir konsultacijos. (2020 m. Spalio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/teisines-isvados-ir-konsultacijos.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 20 d. 17:29
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo