Teisingumo ir pareigos įprasminimas grožinėje literatūroje


Teisingumo ir pareigos įprasminimas grožinėje literatūroje.


Žmogus nuo seno troško teisingumo iš kitų ir pats stengėsi būti teisingas. Sakoma, jog teisingumas yra dorybė, pagal kurią mes kitiems atiduodame tai, kas jiems priklauso. Būti teisingu – nėra lengva. Atsidūrus sudėtingoje situacijoje, sunku nuspręsti, kuris poelgis teisingausias. Teisingumas glaudžiai siejasi su pareigingumu. Pareiga – tai vienas iš pagrindinių žmogaus dorovinių savikontrolės būdų. Kartu tai pageidaujamas ir laikomas doru bei teisingu individo santykis su visuomene: šeima, draugais, bendradarbiais, tėvyne. Pareiga pasireiškia kaip sąžinės paliepimas, kaip valia, kaip savęs palenkimas užsibrėžtiems tikslams realizuoti. Teisingumas ir pareiga įprasminti grožinėje literatūroje. Tiek senojoje, tiek naujausioje literatūroje ieškoma atsakymo, kaip teisingai pasielgti vienokioje ar kitokioje situacijoje, kokios svarbiausios žmogaus pareigos žmogui, tėvynei, kalbai, gamtai. Atskleisdama žmogaus sudėtingumą, grožinė literatūra ieško atsakymų, kodėl žmogus vienaip ar kitaip pasielgė, kodėl nelengva pasiekti teisingumo, įvykdyti pareigą. Remdamasis J. Biliūno novele ,,Ubagas“ ir J. Savickio novele ,,Vagis“, bandysiu parodyti, kaip grožinėje literatūroje įprasminamas teisingumas ir pareiga.

J. Biliūnas psichologinėje novelėje ,,Ubagas“ plėtoja vaikų pareigos tėvams temą, atskleidžia seno, bejėgio žmogaus patirtą neteisybę.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1054 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Yyy
  • Teisingumo ir pareigos įprasminimas grožinėje literatūroje
    10 - 3 balsai (-ų)
Teisingumo ir pareigos įprasminimas grožinėje literatūroje. (2017 m. Vasario 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/teisingumo-ir-pareigos-iprasminimas-grozineje-literaturoje.html Peržiūrėta 2019 m. Spalio 23 d. 21:56
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema