Teisinio reguliavimo mechanizmo samprata


Teisinio reguliavimo mechanizmas. Teisinio reguliavimo samprata. Teisinis reguliavimas samprata. Teisinis mechanizmas. Reguliavimo mechanizmai. Teisingumo sampratos ir jų įgyvendinimo mechanizmai. Teisinis valdymo mechanizmas. Verslo teisės reguliavimo mechanizmas. Teisinio reguliavimo efektyvumas. Reguliavimo mechanizmas.

Teisinio reguliavimo mechanizmo samprata. Teisinis reguliavimas. Kliūtis galima klasifikuoti įvairiai. Teisinio reguliavimo mechanizmas. Panaudota literatūra. Teisinis reguliavimas kaip socialinio valdymo instrumentas yra skirtas visuomeninių santykių tvarkymui, užtikrinant pozityvių subjektų interesų realizavimą. Šio proceso eigoje sutinkami įvairiapusės kliūtys, kurios, laiku nepašalintos, sumažina teisinio reguliavimo efektyvumą. Kliūtimi galima laikyti tokį faktorių, kuris trukdo socialinių santykių tvarkymui ir veikia priešingai teisiniams tikslams bei principams. Kliūtys - tai naturalūs ir dirbtiniai sunkumai, barjerai, stabdantys pagal tam tikras priežastis valdymo procesą ir maišantys teisinių piliečių ir organizacijų interesų patenkinimą.

Teisinis reguliavimas kaip socialinio valdymo instrumentas yra skirtas visuomeninių santykių tvarkymui, užtikrinant pozityvių subjektų interesų realizavimą.

Kliūtimi galima laikyti tokį faktorių, kuris trukdo socialinių santykių tvarkymui ir veikia priešingai teisiniams tikslams bei principams. Kliūtys - tai naturalūs ir dirbtiniai sunkumai, barjerai, stabdantys pagal tam tikras priežastis valdymo procesą ir maišantys teisės taikymo trūkumai, kolizijų galimybė ir kiti, kuriuos įmanoma visiškai pašalint(kitaip tariant, kliūtis - tai gali būti ne tik kažkoks veiksmas, bet ir kažkokio veiksmo neatlikimas.

Pavyzdžiui, tam tikro juridinio fakto nebuvimas gali būti tam tikra kliūtis tam tikrų interesų įgyvendinimui).

Teisinio reguliavimo mechanizmas (trm) kaip tik ir yra tokia teisinių priemonių sistema, kuri leidžia nuosekliai ir juridiškai užtikrintai kovoti su kliūtimis, nes pavieniui paimtos teisinės priemonės to įgyvendinti neleidžia. Štai kodėl reikalinga toks teisinių priemonių sutvarkymas, kuris leistų betarpiškai patenkinti subjektų interesus. Be to, teisinis reguliavimas savo įgyvendinimo procese susideda iš tam tirkų etapų ir susijusių elementų, užtikrinančių subjektų interesų judėjimą link vertybių. Kiekvienas etapas ir juridinis elementas trm išreiškiamas konkrečioms aplinkybėms, kurios pavaizduoja teisino visuomenės sutvarkymo logiką, teisinės formos poveikio ypatybes socialiniam turiniui.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (540 žodžiai)
  • Universitetas
  • Valentina
  • Teisinio reguliavimo mechanizmo samprata
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Teisinio reguliavimo mechanizmo samprata. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/teisinio-reguliavimo-mechanizmo-samprata.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 03:20
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo