Teisinis elgesys ir teisinė atsakomybė


Teisine atsakomybe referatas. Teisine atsakomybe uz viesosios tvarkos pazeidima. Negatyvioji teisinė atsakomybė. Teisinės atsakomybės atsiradimas. Diplominis vadovo teisine atsakomybe.

Teisinis elgesys. Teisėtas elgesys ir jo rūšys. Elgesio sąvoka. Teisėto elgesio sąvoka. Teisėto elgesio požymiai. Teisėto elgesio rūšys. Teisės pažeidimas. Teisės pažeidimo sąvoka. Teisės pažeidimo požymiai. Teisės pažeidimo sudėtis. Teisės pažeidimo rūšys. Teisinė atsakomybė. Atsakomybė. Teisinės atsakomybės samprata. Teisinės atsakomybės tikslai ir funkcijos. Teisinės atsakomybės atsiradimas. Teisinė atsakomybė kaip procesas. Pozityvioji teisinė atsakomybė. Negatyvioji teisinė atsakomybė. Teisinės atsakomybės principai. Teisinės atsakomybės rūšys. Baudžiamoji teisinė atsakomybė. Administracinė teisinė atsakomybė. Drausminė teisinė atsakomybė. Materialioji teisinė atsakomybė. Civilinė teisinė atsakomybė. Išvados. Literatūros sąrašas.

Teisinės atsakomybės principai yra įgyvendinami, vadovaujantis reglamentuotais įstatymais ir juose numatytų procedūrų, aiškiai apibrėžiant įstatymo pažeidimą ir teisės pažeidėjui taikomas sankcijas.

6. Teisinės atsakomybės rūšys skiriasi viena nuo kitos tuo, kad reglamentuoja skirtingus teisinius santykius: baudžiamoji ir administracinė atsakomybė yra taikoma už viešosios tvarkos pažeidimus, o drausminė ir materialioji atsakomybė – už darbdavio ir darbuotojo darbo sutarties nevykdymą. Civilinė teisinė atsakomybė yra taikoma už finansinių sutarčių nesilaikymą. Taip pat skiriasi taikomos sankcijos už nusikaltimus – už baudžiamąją atsakomybę gali būti skiriamas laisvės atėmimas arba piniginė bauda, o už kitas teisinės atsakomybės rūšis – dažniausiai taikomos baudos.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 38 KB
  • 2012 m.
  • 23 puslapiai (5306 žodžiai)
  • Karolis
  • Teisinis elgesys ir teisinė atsakomybė
    10 - 3 balsai (-ų)
Teisinis elgesys ir teisinė atsakomybė. (2012 m. Gruodžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/teisinis-elgesys-ir-teisine-atsakomybe.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 05:58
×