Teisinių santykių samprata ir struktūra


. Teisiniu santykiu struktura.

Įvadas. Teisės samprata, sąvokos, šaltiniai. Teisiniai santykiai. Teisinių santykių samprata. Teisinio santykio prielaidos. Teisiniai faktai. Teisinių santykių atsiradimo,. Pasikeitimo, pasibaigimo pagrindas. Teisinių santykių struktūra. Teisinių santykių objektas. Teisinių santykių subjektai. Teisnumas. Veiksnumas. Teisinių santykių turinys. Teisinė pareiga. Teisinių santykių rūšys. Išvados. Literatūra.

Mano darbo tikslas išsiaiškinti teisinio santykio sąvoką, teisinių santykių požymius, teisinių santykių struktūrą, jų rūšis.

Tarpusavyje bendraudami žmonės užmezga įvairius visuomenininius santykius: religinius, etinius, asmeninius ir kt.. šių santykių pobūdis nustato žmonių elgesio taisyklių specifiką. Šeimos vidaus santykiai paprastai remiasi abipusio pasitikėjimo ir moralės normomis, santykiai tarp šventiko ir tikinčiųjų grindžiami religinių tradicijų normų pagrindu. Tačiau egzistuoja ypatinga žmonių santykių sritis, kuri dėl savo socialinio reikšmingumo be moralinių ir kitų normų negali apseiti be teisės normų reglamentavimo, kuris apibrėžia teisėto elgesio ribas.

Teisiniai santykiai atsiranda kasdieniame gyvenime ir yra organiškai nenutrūkstamu ryšiu susiję su įvairiais gyvenimiškais santykiais. Žmonės perka įvairias prekes, naudojasi visuomeniniu transportu, naudojasi buitinėmis paslaugomis ir kt., tačiau teisės normos reguliuoja ne visus žmogaus poelgius, o tik tuos kurie yra ginami valstybės ar jos nukreipiami.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 41 KB
  • 2013 m.
  • 24 puslapiai (6547 žodžiai)
  • Sima
  • Teisinių santykių samprata ir struktūra
    10 - 3 balsai (-ų)
Teisinių santykių samprata ir struktūra. (2013 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/teisiniu-santykiu-samprata-ir-struktura.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 05:34
×