Teisminė valdžia Lietuvos Respublikoje (2)


Teisminė valdžia Lietuvos Respublikoje. Be įstatymų leidžiamosios ir vykdomosios valdžios. Teisminė valdžia. Spręsti teisminius ginčus Vykdyti teisingumą. Teisminės valdžios paskirtis. Konstitucinis Teismas Teismai, vykdantys teisingumą. LR teisminę valdžią sudaro. Teisėjai, skiriami 9 metams ir tik 1 kadencijai. Konstitucinį Teismą sudaro. Lietuvos Respublikos Konstitucija įpareigojo įsteigti tokią teisminės valdžios instituciją. Konstitucinio Teismo įsteigimas. Nustatyti, ar įstatymai ir kiti teisiniai aktai neprieštarauja Konstitucijai. Konstitucinio Teismo paskirtis. Pirmas toks teismas atsirado Jungtinėse Amerikos Valstijose XIX a. Pirmieji Konstitucinei Teismai. Konstitucinis Teismas Lietuvoje atsirado 1993 m. Bendrosios kompetencijos Specializuotieji (administraciniai). Kiti teismai. Teisingumą gali vykdyti. Svarbiausia nuostata. Teisėjai yra nepriklausomi ir klauso tik įstatymo. Principai. Teisėjai yra nepriklausomi ir klauso tik įstatymo – tai reiškia. Teisė į teisminę gynybą – tai reiškia.


Be įstatymų leidžiamosios ir vykdomosios valdžios, demokratinėse valstybėse veikia ir trečioji – teisminė valdžia.

Spręsti teisminius ginčus; Vykdyti teisingumą; Apsaugoti žmogaus ir piliečio teises; Saugoti įstatymo viršenybę.

Lietuvos Respublikos Konstitucija įpareigojo įsteigti tokią teisminės valdžios instituciją, kuri vykdytų Konstitucijos priežiūrą, - Konstitucinį Teismą.

Pirmas toks teismas atsirado Jungtinėse Amerikos Valstijose XIX a. pabaigoje. Europoje pirmiausia buvo įsteigtas 1920 m. Austrijoje.

Konstitucinis Teismas Lietuvoje atsirado 1993 m. , tai jauniausia valdžios institucija mūsų šalyje.

Teisingumą gali vykdyti tik teismas. Tai reiškia, kad tik teismas žmogų gali pripažinti kaltu ar nubausti už nusikaltimą.

  • Pilietiškumas Skaidrės
  • MS PowerPoint 9376 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (331 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Lina
  • Teisminė valdžia Lietuvos Respublikoje (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Teisminė valdžia Lietuvos Respublikoje (2). (2017 m. Spalio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/teismine-valdzia-lietuvos-respublikoje-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 09:24
×