Teismo sprendimų vykdymas


Vykdymo proceso esmė. Vykdymo proceso dalykas. Teismo sprendimo vykdymas. Vykdymo procesas. Vykdymo proceso dalyviai. Kursinis apie antstolius. Referatas teismo sprendimai. Taikos sutartis vykdymo procese pavyzdys. Vykdymo proceso esmė,teisės. Teismo sprendimu vykdymo modeliai.

Įvadas. Vykdymo proceso esmė. Vykdymo proceso bendrosios taisyklės. Vykdomojo dokumento priėmimas vykdyti. Raginimas įvykdyti sprendimą. Vykdymo vieta, laikas terminai ir vykdymo išlaidos. Priverstinio vykdymo priemonės. Vykdymo procese dalyvaujantys asmenys. Priverstinio teismo sprendimo vykdymo modeliai. Antstoliai. Antstolio veikla. Antstolių funkcijos. Drausminė atsakomybė. Vykdymo proceso šalys. Kiti vykdymo proceso dalyviai. Taikos sutartis vykdymo procese. Turto areštas ir realizavimas. Vykdymo veiksmų sustabdymas, vykdomųjų dokumentų grąžinimas, vykdomosios bylos nutraukimas. Išvados. Informacijos šaltinų sąrašas.

Lietuvos mokslininkai ir praktikai dar nėra atlikę išsamios teismo sprendimų vykdymo analizės. Todėl ši tema paliečiama tik kai kuriuose teisės mokslo šaltiniuose, bei civilinio proceso kodekso komentare.

Nors teismo sprendimas yra pagrindinė teisingumo, kurį vykdo teismas, įgyvendinimo forma, tačiau civilinis procesas nesibaigia tik sprendimo priėmimu arba bylos išnagrinėjimu, o teisingumas gali būti įvykdytas ir pasiekti savo tikslą tik tada, kai bus teisėtai, operatyviai ir veiksmingai įvykdytas teismo spendimas. Asmuo, kreipdamasis į teismą, turi būti tikras, kad teismas pripažins jo teisėtus reikalavimus, ir kad jis galės įvykdyti teismo sprendimu patvirtintus savo reikalavimus, pasinaudodamas valstybės leidžiamomis priverstinėmis priemonėmis. Jei priimtas teismo sprendimas neįvykdomas savanoriškai, jį galima įvykdyti priverstinai. Tuomet ir prasideda vykdymo procesas. Pats geriausias, operatyviausias ir ekonomiškiausias būdas įgyvendinti teismo sprendimą – įvykdyti jį savanoriškai, be prievartinio teismo pareigūno – antstolio įsikišimo. Tačiau šiuolaikinėje mūsų visuomenėja ne visada viskas vyksta teisėtai. Tam tikslui valstybė turėtų sukurti veiksmingą teisinį mechanizmą, užtikrinantį tinkamą ir operatyvų priimtų teismo sprendimų vykdymą. Todėl 2003 m. Sausio 1d. Buvo įvykdyta antstolių institucinė reforma ir pagrindinės teismo sprendimų vykdymo funkcijos perduotos privatiems antstolia teisės šakų atskirimui reikalingi du pagrindiniai kriterijai: dalykas ir metodas. Dalykas gali būti įvardijamas kaip materialus kriterijus, o metodas – papildomas teisinis kriterijus (principai ir tikslai), kadangi yra priklausomas nuo dalyko ir jo nulemtas.

Būtent teisinio reguliavimo dalykas sąlygoja veiklos, kuri yra reguliuojama tos šakos teisės normų, specifiką. Teigiama, jog vykdymo proceso teisinio reguliavimo dalyką sudaro visuma procesinių teisinių santykių, kylančių tarp specialaus objekto (teismo antstolio-vykdytojo), vykdymo proceso šalių ( išieškotojo ir skolininko), kitų vykdymo proceso dalyvių, laiku ir tinkamai vykdant reikalavimus, įvertinus jurisdikcinių ir nejurisdikcinių institucijų išduotuose vykdomuosiuose dokumentuose (stauskienė e ir višinskis v. , 2008). Dalykas įvardija ir teisinių santykių subjektą, jų veiksmus, teisinių santykių atsiradimo objektus ir kt.

Civilinio proceso ribos apibrėžiamos teisiniu procesu ir jo metu priimto teismo sprendimo įvykdymu (jei reikalingas). Visgi civilinio proceso esmė, jog teismo sprendimų vykdymas nurodomas, kaip baigiamoji teisingumo vykdymo dalis.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (3310 žodžiai)
  • Kolegija
  • Inga
  • Teismo sprendimų vykdymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Teismo sprendimų vykdymas. (2011 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/teismo-sprendimu-vykdymas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 01 d. 06:39
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo