Teismų vieta ir reikšmė teisėsaugos institucijų sistemoje


„ teismų vieta ir reikšmė lr teisėsaugos institucijų sistemoje “. Teisminė valdžia. Konstitucinis teismas. Lietuvos Respublikos teismų sistema ir jų kompetencija. Apylinkės teismai. Apygardos teismas. Lietuvos apeliacinis teismas. Lietuvos Aukščiausiasis teismas. Administraciniai teismai. Pagrindiniai teismų veiklos principai. Teisingumo vykdymas. Teismų ir teisėjų nepriklausomumas. Teisė į teisminę gynybą. Teisė į nepriklausomą , nešališką ir operatyvų teismą. Lygybė įstatymui ir teismui. Prokuratūra , jos vieta teisėsaugos institucijų sistemoje. Advokatūra , jos vieta teisėsaugos institucijų sistemoje.

Žmones į teismus atveda skirtingi keliai: vieni ateina patys prašyti atstatyti pažeistas teises, apginti savo interesus, išspręsti ginčą; kiti – patenka už įstatymo pažeidimą ar padarytą nusikaltimą. Teismai remdamiesi į statymais vykdo teisingumą. Proceso metu teismas ne tik analizuoja bylos aplinkybes, bet tuo pat ir siekia suprasti žmogaus asmenybę, išsiaiškinti priežastis ir sąlygas, sukėlusias ginčo ar nusikaltimo aplinkybes. Ir tik po to yra priimamas teisingumo aktas: civilinėse bylose- sprendimas, baudžiamosiose – išteisinamasis ar apkaltinamasis nuosprendis, kuriuos skelbia valstybės vardu.

Išskiriami pagrindiniai teisminės valdžios požymiai:

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (3574 žodžiai)
  • Universitetas
  • Violeta
  • Teismų vieta ir reikšmė teisėsaugos institucijų sistemoje
    9 - 1 balsai (-ų)
Teismų vieta ir reikšmė teisėsaugos institucijų sistemoje. (2015 m. Balandžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/teismu-vieta-ir-reiksme-teisesaugos-instituciju-sistemoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 23 d. 00:52
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo