Tekinimo įrankių parinkimas


Įvadas. Išorinis tekinimas. Išilginis tekinimas. Profilinis tekinimas. Galinis tekinimas. Vidinis tekinimas. Išilginis tekinimas. Profilinis tekinimas. Tekinimo pavyzdys. Pirmas žingsnis. Antras žingsnis. Trečias žingsnis. Ketvirtas žingsnis. Penktas žingsnis. Šeštas žingsnis. Literatūros sąrašas.

Peilio keičiamos plokštelės formos parinkimas: keičiamos plokštelės forma parenkama pagal reikiamą pjovimo kampą, ir atsižvelgiant į prieinamumą ar ruošinio universalumą. Didžiausias tinkamas priekinis kampas į dėklą turėti būti parenkamas dėl tvirtumo ir efektyvumo.

Galiniame tekinime, radialinės pjovimo jėgos yra aukštos, o tai gali sukelti deformaciją ir kartais gali sukelti vibracijas. Todėl rekomenduojami pjovimo kampai yra nuo 45̊ iki 75̊, tai gali nukreipti kai kurias radialines jėgas į laikiklį, geresniam stabilumui.

Išilginiam tekinimui rekomenduojamas įrankis keturkampė plokštelė ir 75̊ pjovimo kampas;

Universaliam tekinimui rekomenduojamas įrankis yra su rombo formos keičiamomis plokštelėmis su 80̊ pjovimo kampu arba su trikampėmis plokštelėmis ir 95̊ pjovimo kampu;

Įvairios paskirties tekinimui rekomenduojamas įrankis yra su rombo formos keičiamomis plokštelėmis ir 93̊ pjovimo kampu.

Atliekant vidinį tekinimą labai svarbu yra tinkamai parinkti įrankį. Įrankio tipas priklauso nuo skylės skermens ir ilgio arba gylio. Parenkant įrankį svarbu, kad jis butu kuo stambesnis ir tvirtesnis bei su kuo trumpesne iškyša. Tinkamai parinkus ir naudojant įrankį bus maksimaliai sumažinti įrankio įlinkimai ir vibracijos.

Vidiniame tekinime pravartu naudoti teigiamo kampo keičiamasias pjovimo plokšteles, nes tekinant jomis susidaro mažesnės pjovimo jėgos nei pjovimo plokštelėse su neigiamu kampu. Mažas priekinis kampas ir priekinis skersmuo taip pat prisideda prie pjovimo jėgos mažinimo.

Nuo pjovimo kampo taip pat priklauso atsirandančios jėgos ir jų kryptys. Didelis kampas sukelia dideles ašines pjovimo jėgas, o mažas – dideles radialines pjovimo jėgas, todėl rekomenduojama rinktis keičiamasias pjovimo plokšteles, kurių kampai svyruoti apie 90˚ ir nemažiau nei 75˚.

  • Inžinerija Referatas
  • Microsoft Word 1526 KB
  • 2014 m.
  • 16 puslapių (1511 žodžiai)
  • Mantvyydas
  • Tekinimo įrankių parinkimas
    9.3 - 3 balsai (-ų)
Tekinimo įrankių parinkimas. (2014 m. Birželio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/tekinimo-irankiu-parinkimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 01:28
×