Tekinimo proceso nagrinėjimas


Mechanikos laboratorinis darbas. Laboratorinis darbas Nr. Tekinimo proceso nagrinėjimas. Apvalusis tekinimas. Vidinio ištekinimo. Galinis tekinimas. Įpjovimas ir nupjovimas.


Darbo tikslas. Pagal pateiktą brėžinį apdirbti detalę tekinimo būdu ir nustatyti ar pagaminta detalė atitinka brėžinyje nurodytus reikalavimus.

Apvalusis tekinimas. Išoriniam tekinimui naudojami peiliai, kurių nustatymo kampas (kampas plane) yra nuo 45° iki 95° ir siekia net 107,5°. Rupiam tekinimui nustatymo kampas parenkamas nuo 45° iki 90° ir naudojami kuo didesni viršūnės kampai. Peiliais su nustatymo kampu, didesniu kaip 95°, aptekinami nestandūs ruošiniai ir kampai.

Vidinio ištekinimo įrankiai turi turėti standų kotą ir įtvirtinti kuo trumpiau. Peilio viršūnė turi būti nustatyta tiksliai ruošinio centro linijoje, nes net maži nukrypimai smarkiai pakeičia priekinį ir užpakalinį kampus.

Tekinimo proceso nagrinėjimas. (2015 m. Spalio 28 d.). http://www.mokslobaze.lt/tekinimo-proceso-nagrinejimas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 09:50