Tekinimo, šlifavimo staklių, siurblių, ventiliatorių, konvejerių, presavimo, kėlimo mechanizmų elektros įranga ir automatinis valdymas


Įvadas. Tekinimo staklių elektros pavaros skaičiavimas. Siurblių ir ventiliatorių elektros įrangos skaičiavimas. Konvejerių elektros pavarų skaičiavimas. Švaistiklinis kalimo–štampavimo presas. Kėlimo mechanizmo pavaros elektrinės dalies skaičiavimas. Plokščiojo šlifavimo staklių elektros pavaros skaičiavimas. Išvados. Naudotos literatūros sąrašas.

Tekinimo, šlifavimo staklių, siurblių, ventiliatorių, konvejerių, presavimo, kėlimo mechanizmų elektros įranga ir automatinis valdymas,bei elektros variklių mechaninių charakteristikų sudarymas,patalpų apšvietimo skaičiavimas

Kompiuteriu surinktas tekstas spausdinamas A4 formato lape,įforminamas ir įrišamas (susegamas) vadovaujantis kolegijos studijų rašto darbo įforminimo reikalavimais.

Elektros energija šiandieniniame gyvenime vaidina vieną iš svarbiausių vaidmenų: be jos neįsivaizduojamas gamyklų, prekybos centrų ir įstaigų darbas, žmonių buitis.

Elektrinėse pagaminta elektros energija vartotojus be sutrikimų pasiekia tik tada, kai gerai veikia jos perdavimo bei paskirstymo įrenginiai Elektrinėse pagaminta elektros energija perduodama elektros tinklams; didelės galios elektrinės perduoda tiesiogiai aukštos įtampos perdavimo tinklui. Šis tinklas oro linijomis apraizgo visos šalies teritoriją..

Iš perdavimo tinklo maitinamas transformatorių pastotės, kurios aukščiausios įtampos energija pakeičia vidutiniosios įtampos (10 arba 35kV) energija, o ši oro arba kabelinėmis linijomis paskirstoma kelių ar keliolikos kilometrų spinduliu po visą maitinamą teritoriją. Tokia pastovė, vadinama pagrindiniu maitinimo punktu, maitiną plotą, naudojanti net kelių dešimčių megavatų galią. Tai gali būti didesnis regionas, atskiras miestas ar net atskira pramonės įmonė.

Iš skirstomojo vidutiniosios įtampos tinklo maitinamos transformatorių pastotės, vidutiniosios įtampos energiją keičiančios į žemos įtampos (230/400V), o šių pastočių išsišakoja skirstomieji žemos įtampos tinklai. Iš šių tinklų per patalpų instaliaciją maitinami atskiri elektros energijos imtuvai. Pramonėje pasitaiko ir tokių imtuvų kurių pareikalaujama įtampa siekia nuo kelių šimtų kilovatų iki kelių megavatų galios varikliai, kurie maitinami tiesiog iš vidutiniosios įtampos tinklo (6 kV).

realizuojami gamybiniai procesai, kurie dėl ribotų žmogaus psichofiziologinių savybių neįmanomi, kai pavara valdoma rankiniu būdu.

Labai svarbus vaidmuo šalies ekonomikoje priklauso mašinų gamybai. Šiuolaikinių mašinų detalių svoris yra nuo kelių miligramų iki šimtų tonų, matmenys – nuo šimtųjų milimetro dalių iki dešimčių metrų, gamybos tikslumas – nuo apytikslio iki precizinio, gamybos serijiškumas – nuo masinės iki unikalios vienetinės gamybos. Nuo mašinų gamybos vystymosi tempų priklauso, kaip didės visų liaudies ūkio šakų aprūpinimas techninėmis priemonėmis.

Mašinų gamybai būdinga labai didelė įvairovė technologinių procesų, kuriuose naudojama elektros energija: liejimas ir suvirinimas. Metalų apdirbimas slegiant ir pjaunant, terminis apdirbimas atsparumui padidinti, dengimas apsauginėmis ir dekoratyvinėmis dangomis ir t. t. Mašinų gamyboje automatizuojami ne tik atskiri technologiniai agregatai bei pagalbiniai mechanizmai, bet ir ištisi jų kompleksai, sudarantys visiškai automatizuotas srovines linijas, cechus ir gamyklas.

Automatizuojant gamybą mašinų gamybos įmonėse, pirmaeilę reikšmę turi daugelio variklių elektros pavaros ir elektrinio valdymo priemonės. Elektros pavaros šiuo metu tobulinamos, supaprastinant mechanines pavaras ir įrengiant elektros variklius arčiau mechanizmų ir mašinų darbo organų, taip pat vis dažniau naudojant elektrinį pavarų greičio reguliavimą. Čia labai didelę perspektyvą turi keitiklių su puslaidininkiniais valdomaisiais ventiliais – tiristoriais – įdiegimas. Panaudojant tiristorius keitiklius, galima ne tik sukurti labai ekonomiškas reguliuojamas nuolatinės srovės elektros pavaras, bet ir plačiai praktiškai panaudoti dažnuminį kintamosios srovės variklį, pirmiausia paprasčiausių ir patikimiausių asinchroninių trumpai sujungtų variklių greičio reguliavimą.

Vis labiau plinta naujausios elektrinės automatizacijos priemonės, kurių pagrindą sudaro elektroninė ir puslaidininkinė technika, labai jautri kontrolės – matavimo aparatūra, bekontakčiai davikliai ir perjungiantieji loginiai elementai. Vis dažniau naudojamos tobuliausios automatinio elektros pavarų valdymo sistemos, tame tarpe sekos sistemos ir programinio valdymo sistemos, kurioms programa įrašoma popieriaus, kino arba magnetinėje juostoje. Technologiniams procesams valdyti naudojamos ir elektroninės skaičiavimo mašinos.

Šiuolaikinėmis sąlygomis, eksploatuojant elektros įrengimus, reikia vis gilesnių ir įvairiapusiškų žinių, o uždavinius, kuriant naują įrenginį , sprendžia kartu technologai, mechanikai ir elektrikai. Reikalavimai elektros įrengimams keliami, atsižvelgiant į technologinius duomenis ir sąlygas. Elektros įrengimų negalima nagrinėti atskirai nuo mechaninių įrengimų, ir atvirkščiai. Todėl mašinų gamybos įmonių elektros įrengimų specialistai turi ne tik gerai išmanyti apie elektros įrengimus, bet ir žinoti elektroterminių įrenginių, metalo apdirbimo staklių bei mašinų, kėlimo – transportavimo mechanizmų, elektrinio dažymo įrenginių ir t. t. konstrukcijas ir technologinius procesus.

  • Elektronika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 5454 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 85 puslapiai (19807 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aurelijus1579
  • Tekinimo, šlifavimo staklių, siurblių, ventiliatorių, konvejerių, presavimo, kėlimo mechanizmų elektros įranga ir automatinis valdymas
    10 - 9 balsai (-ų)
Tekinimo, šlifavimo staklių, siurblių, ventiliatorių, konvejerių, presavimo, kėlimo mechanizmų elektros įranga ir automatinis valdymas. (2016 m. Sausio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/tekinimo-slifavimo-stakliu-siurbliu-ventiliatoriu-konvejeriu-presavimo-kelimo-mechanizmu-elektros-iranga-ir-automatinis-valdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 19:55
×