Tekstilės pluoštų ir medžiagų savybių kitimo analizė


Medžiagų mokslo referatas. Įvadas. Tekstilės pramonėje naudojamų pluoštų deformacijos tyrimai. Aprangos medžiagų savybių kitimas veikiant atmosferos sąlygoms. Audinių atsparumas aplinkos poveikiui. Tekstilė ir ekologija. Techninė tekstilė. Išvados. Literatūra.


Pastaruosius kelis tūkstančius metų naudojami skirtingų tipų pluoštai iš augalų ir gyvūnų. Šie pluoštai turi skirtingas savybes. Kadangi natūralūs ištekliai paskutiniu metu pradėjo brangti, pradėta kurti daug dirbtinių, kad pakeisti natūralius drabužių, kilimų gamyboje ir kitose srityse.

Dauguma medžiagų savybių: higieninės, deformacinės savybės ir ilgaamžiškumas priklauso ne tik nuo pluošto ir medžiagos kilmės, gamybos būdo, bet ir nuo eksploatavimo sąlygų. Veikiant kintančioms oro sąlygoms kinta medžiagų struktūra, vyksta medžiagos molekulių irimas, kuris intensyvesnis didėjant temperatūrai ir ypač UV spinduliuotei. Mažėja medžiagos stipris, tąsumas, atsparumas trinčiai, vyksta pokyčiai, būdingi senėjimui. Atsižvelgiant į tai, kad daugelis tekstilės pramonės gaminių yra pagaminti iš mišrių pluoštų, aktualu palyginti šių pluoštų degradaciją veikiant aplinkos veiksniams. Iš kokio pluošto pagamintas audinys priklauso ir jo irimo, veikiant aplinkos veiksniams, trukmė. Gamtiniai polimerai degraduoja sparčiau, tuo tarpu sintetiniai tekstilės pluoštai degraduoja lėtai, pasižymi gaminių irimo produktų kenksmingumu. Atliekama vis daugiau tyrimų tekstilės gaminių eksploatacijos metu daromos žalos aplinkai mažinimo srityje. Tiriamos antrinio tekstilės gaminių panaudojimo galimybės. Viena iš jų – sparčiai besiplečianti techninė tekstilė.

Referato tikslas – apžvelgti tekstilės pluoštų ir medžiagų savybių pokyčius, antrinio panaudojimo galimybes, tekstilės ir ekologijos aspektus.

  • Medžiagų mokslas Referatai
  • 2015 m.
  • Loreta
  • 25 puslapiai (4939 žodžiai)
  • Medžiagų mokslo referatai
  • Microsoft Word 2153 KB
  • Tekstilės pluoštų ir medžiagų savybių kitimo analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Tekstilės pluoštų ir medžiagų savybių kitimo analizė. (2015 m. Vasario 08 d.). http://www.mokslobaze.lt/tekstiles-pluostu-ir-medziagu-savybiu-kitimo-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 17 d. 21:54