Teksto analizė su straipsniu


Europa nori padėti ir Lietuvos motinoms.


Kiekviena nauja gyvybė tėvams atneša džiaugsmo bei naujų potyrių, kurie lyginant su vaiko gimimu ne visuomet pateisina lūkesčius. Kelis metus iš eilės Lietuvoje motinos, pagimdžiusios vaikus tampa valstybės engiamomis. Lietuvai akivaizdžiai parodant nenorą teikti tinkamą pagalbą motinystės laikotarpį išgyvenančioms mamoms, priešingai nei Lietuva, naujų įstatymų numatymo imasi Europos Parlamentas.

Tezė, pateikta jau pačiame pavadinime, suformuluota teisingai. Matome, jog ji aiški ir glausta, o tai būdinga tiek straipsnio pavadinimui, tiek tezei.

Straipsnio pavadinimas „Europa nori padėti ir Lietuvos mamoms“ iš karto kelia klausimą – kaip? Šiame tekste aiškiai išdėstomi Euro Parlamentą atstovaujančių narių argumentai. Pirmame argumente pateikiamas aiškus laiko terminas siekiant prailginti minimalias nėštumo ir gimdymo atostogas (nuo 14 iki 20 savaičių), tačiau konkrečiai nepasakyta, koks tikslus minimalių nėštumo atostogų laikotarpis buvo iki šio numatymo. Kalbant apie sunkų laikmetį, užpuolusį ne tik Lietuvą, bet ir daugelį kitų šalių, šiuo metu tampa nebeaišku, koks iš tikrųjų turėtų būti šių atostogų laikotarpis, kadangi moterys, norėdamos išsaugoti savo darbo vietą, dirba nevienodas darbo valandas, nevienodą laiką ir pagal abiejų šalių sutarimus (direktoriaus ir darbuotojos) .

Antrasis argumentas, mano manymu, yra aiškus ir tikslus, kadangi tekste minima tai, jog moterims, gimdymo metu patyrusioms sunkumų, atostogos prasitęs dar šešiomis savaitėmis nei buvo anksčiau.

  • Kalbos kultūra Namų darbas
  • Microsoft Word 12 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1132 žodžiai)
  • Kamilė
  • Teksto analizė su straipsniu
    10 - 9 balsai (-ų)
Teksto analizė su straipsniu. (2016 m. Vasario 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/teksto-analize-su-straipsniu.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 12:20
×