Teksto leidimo tipai: dokumentinis, kritinis ar populiarusis?


Teksto leidimo tipai dokumentinis, kritinis ar populiarusis? Martyno Mažvydo Katekizmas, Žemaitės ,,Raštai“ I tomas, Vinco Mykolaičio – Putino „Raštai“ 3 tomas, Maironio „Raštai“.


Žemaitė, Martynas Mažvydas, Maironis ir Vincas Mykolaitis – Putinas - keturi skirtingų laikmečių kūrėjai, kurie be galo nusipelno Lietuvai savo nuostabia literatūra. Tačiau jų kūryba buvo rašoma skirtingais tipais. Šiame pranešime bus kalbama apie tekstologinių leidimų tipus keturiuose „Raštų“ rinkiniuose: Martyno Mažvydo Katekizmas, Žemaitės ,,Raštai“ I tomas, Vinco Mykolaičio – Putino „Raštai“ 3 tomas, Maironio „Raštai“ 1 tomas. Pranešime bus rašoma apie kritinius, dokumentinius ir populiarius leidimo tipus, kuriuos vertėtų suprasti, kai yra analizuojama knyga su visais jai būdingais bruožais.

Pirmasis nagrinėjamas veikalas - pirmoji lietuviška knyga - Martyno Mažvydo katekizmas. Iškart galime suprasti, kad ši knyga yra skirta šaltiniui išsaugoti ir moksliniams tyrimams atlikti, tai dokumentinis teksto leidimo tipas. Lotyniška prakalba atspausdintos raidės, lotyniškas šriftas parodo, kad stengiamasi išlaikyti šaltinius originalia kalba. Knygoje dedami įžanginiai straipsniai ir paaiškinimai, šalia originalo fotokopijos duodamas ir lietuviškas tekstas. Knygoje tiksliai perteikiamas šaltinio autografas, nuorašas ir spausdinio vaizdas, kuris parodo, kad tuo stengiamasi išsaugoti senuosius šaltinius ir viska parodyti dabartinės kartos žmonėms.

Antrasis nagrinėjamas veikalas – Žemaitės Raštai (1 tomas).

  • Lietuvių kalba Analizė
  • Microsoft Word 11 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (782 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gabrielė
  • Teksto leidimo tipai: dokumentinis, kritinis ar populiarusis?
    10 - 3 balsai (-ų)
Teksto leidimo tipai: dokumentinis, kritinis ar populiarusis?. (2016 m. Birželio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/teksto-leidimo-tipai-dokumentinis-kritinis-ar-populiarusis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 07:17
×