Teksto rengyklės Microsoft Word 2010 apžvalga: dokumentų plėtiniai


Rodyklė. Iliustracijų sąrašas. Lentelių sąrašas. Dokumentų plėtiniai. Juostelė programos „Word“ viršuje. Prieigos klavišai. Grafikos elementų spalvinimas. Lentelių stiliai. Užpildo efektai. Dekoratyvinių raidžių, WordArt objektų ir tekstų animacijos efektai. Šrifto efektai. Dekoratyvioji raide. WordArt objektai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Darbo tikslas – susipažinti su Microsoft Word 2010 plėtiniais, juostele, klaviatūros klavišų naudojimu, kaip papuošti dokumentą fonu, kraštine, teksto efektais, kaip įterpti ir formatuoti grafinius objektus.

Vienintelį naujo programos „Word“ failo formato išorinį skirtumą galite pastebėti, jei naudojate makrokomandas ar kodą. Anksčiau egzistavo tik du programos „Word“ failų tipai: dokumentai ir šablonai („.doc“ ir „.dot“). Programoje „Word 2010“ yra keturi failų tipai: „.docx“, „.dotx“, „.docm“ ir „.dotm“ („x“ simbolizuoja XML, „m“ – makrokomandas).

Paprasti dokumentai ir šablonai („.docx“ ir „.dotx“) negali turėti makrokomandų ar kodų, taip jie yra saugesni kasdien naudoti – niekas negali įdėti užslėpto kodo į dokumentą. Tačiau, kadangi makrokomandos yra naudingos, yra du papildomi failų tipai, kurie palaiko dokumentus su kodu: „.docm“ ir „.dotm“.

Juostelė iškelia populiariausias komandas į priekį, taigi, jums nereikia įvairiose programos vietose ieškoti dalykų, kurios pastoviai naudojate.

Kam toks pokytis? Kad jūsų darbas taptų lengvesnis ir greitesnis. Juostelė yra atidžiai tirta ir projektuota naudojant vartotojų patirtį tam, kad komandos būtų optimaliausiose pozicijose.

Juostą sudaro trys pagrindiniai komponentai. Reikėtų žinoti, kaip kiekvienas iš jų vadinamas, kad galėtumėte išsiaiškinti, kaip juos naudoti.

Skirtukai. Programos lango viršuje yra septyni pagrindiniai skirtukai. Kiekvienas jų žymi veiklos sritį.

Grupės. Kiekviename skirtuke yra keletas grupių, kurios rodo susijusius elementus.

Tai, kas turi būti kiekviename skirtuke, buvo kruopščiai nuspręsta įsivaizduojant vartotojo darbą. Pavyzdžiui, skirtuke Pagrindinis yra dalykai, kuriuos naudojate dažniausiai, arba, tarkime, grupėje Šriftas yra komandos, reikalingos dirbant su šriftu: Šriftas, Šrifto dydis, Paryškintasis, Pasvirasis ir t. t.

Spustelėkite dialogo lango vėdyklę /, kad pamatytumėte daugiau konkrečios grupės parinkčių.

Pirmą kartą žvilgtelėję galite ir nepamatyti tokių pačių komandų, kokios buvo ankstesnėje programos „Word“ versijoje. Bet nėra ko nerimauti. Kai kurios grupės turi mažas įstrižas rodykles apatiniame dešiniajame kampe/.

Ši rodyklė – tai Dialogo lango vykdyklė. Jei ją spustelėsite, išvysite daugiau parinkčių, susijusių su ta grupe. Šios pasirinktys dažnai atsiras dialogo lange, taigi tai jums pažįstama iš ankstesnių programos „Word“ versijų. Arba jos gali atsirasti jau matytoje užduočių srityje.

Beje, dar šis tas apie ankstesnes versijas. Jei norite paklausti, ar galima nusistatyti ankstesnių programos „Word“ versijų išvaizdą ir naudoti ankstesnius veikimų principus, tai mūsų atsakymas būtų neigiamas. Tačiau truputį pasibandę dirbti su juostele, priprasite prie elementų išsidėstymo ir pamatysite, kaip lengvai dabar dirbti.

Kai pasirenkate paveikslėlį, parodomas papildomas skirtukas Paveikslėlio įrankiai, kuriame rodomos komandų, skirtų darbui su paveikslėliais, grupės.

Šioje naujoje programos „Word“ versijoje tam tikri skirtukai atsiranda tik tada, kai jų prireikia. Tarkime, įkėlėte paveikslėlį. O dabar norite su juo šį tą atlikti. Galbūt norite pakeisti aplink esančio teksto laužymą arba norite jį apkarpyti. Kur rasite šias komandas?

  • Microsoft Word 401 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (2993 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jolanta
  • Teksto rengyklės Microsoft Word 2010 apžvalga: dokumentų plėtiniai
    10 - 3 balsai (-ų)
Teksto rengyklės Microsoft Word 2010 apžvalga: dokumentų plėtiniai. (2019 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/teksto-rengykles-microsoft-word-2010-apzvalga-dokumentu-pletiniai.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 20 d. 12:31
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo