Teksto suvokimas: Ignas Šeinius „Kuprelis“


Kokia šios ištraukos tema ? Kur Kuprelis pamatė Gundę ? Ką jis ten veikė ? Už ką Kuprelį ėmė girti kunigas ? Kodėl Kupreliui geriau sekėsi groti ? Kaip atrodė Gundė ? Kokiomis meninėmis priemonėmis apibūdinama Gundės išvaizda ? Pateikite pavyzdžių. Pacituokite , kaip jautėsi Kuprelis matydamas Gundę ? Kaip manote , kodėl jis taip jautėsi ? Kodėl Kuprelis kartais apsiniaukdavo ? Kaip pasikeitė Kuprelis po pažinties su Gunde ? Apibūdinkite ištraukos kalbą. Kuo ši ištrauka svarbi visam kūriniui ? Koks kūrinio , iš kurio ši ištrauka , žanras ? Kuriai literatūros rūšiai jis priskiriamas ? Pagrįskite teiginį , kas. Šeinius - rašytojas impresionistas.


Kuprelį kunigas pradėjo girti, nes jis pradėjo geriau groti vargonais ir dėl jo žmonės plūdo į bažnyčią, tapo maldingesni.

Dėl merginos vardu Gundė. Jis ją buvo bepotiškai įsimylėjęs, todėl kupinas jausmų, geriau atlikdavo kūrinius bažnyčioje.

Ūgio ji buvo ne aukšto, vidutinio, tačiau labai gražiai išaugusi. Mergina turėjo didelius, tankius, tamsiai geltonus plaukus ir skaisčiai raudoną veidelį. Antakiai buvo dar ryškesni, iš tolo atrodė net juodi.

,,Kaip pražydusi rožė.“ , ,,Balta kaip sniegas bliuzė plačiom rankovėm.“ ,

Pacituokite, kaip jautėsi Kuprelis matydamas Gundę? Kaip manote, kodėl jis taip jautėsi? (2)

Mano nuomone Kuprelis taip jautėsi, nes buvo įsimylėjęs ir kupinas jausmų, kuriuos trokško garsiai išreikšti. ,, Laukiau jos žvilgsnių, nepraleisdavau nei vieno‘‘ . Norint sužavėti merginą ar kitokiu būdų išreikšti savo jaumus, jis grodavo vargonais ir su kiekvienu šventadieniu vis geriau ir geriau. Jo mintys buvo tik apie Gundę, todėl nerūpėjo kiti darbai.

Kuprelis pavydėjo kitų vaikinų žvilgsnių, nes norėjo, kad Gundė tik į jį žiūrėtų .

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (720 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Kotryna
  • Teksto suvokimas: Ignas Šeinius „Kuprelis“
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Teksto suvokimas: Ignas Šeinius „Kuprelis“. (2021 m. Vasario 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/teksto-suvokimas-ignas-seinius-kuprelis.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 23 d. 05:25
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo