Teksto suvokimas


Teksto suvokimo uzduotys. Teksto suvokimas su atsakymais. Teksto suvokimo uzduotys su atsakymais. 2011 teksto suvokimo atsakymai. Teksto suvokimo užduotis. 2011 lietuviu teksto suvokimo atsakymai. Teksto suvokimo atsakymai 2011. Teksto suvokimo atsakymai. 2011 m teksto suvokimo atsakymai. Teksto suvokimai su atsakymais.

Negrožinio teksto suvokimo užduotis yra sudėtinga, todėl turi ruoštis kaip galima sąmoningiau. Pirmiausia suvok užduoties tikslą: įvertinti tavo gebėjimus bei įgūdžius, taikyti dalykines žinias (rasti bei panaudoti informaciją ir pan. ), atskleisti kultūrinę kompetenciją, suvokti informaciją (analizuoti, argumentuoti, sieti, vertinti, apibendrinti). Dirbant su tekstu iki jo suvokimo etapo yra dar du: (susi)pažinimo atidžiai skaitant ir supratimo. Perskaitęs tekstą pirmą kartą ir apžvelgęs duomenis „aplink" jį (teksto autorių ir pavadinimą; leidinio, iš kurio tekstas paimtas, pavadinimą; leidimo datą ir kt. ) bei įvertinęs jų teikiamą informaciją, leisk, kad visa tai „susigulėtų".

Perskaitęs tekstą pirmą kartą ir apžvelgęs duomenis aplink jį (teksto autorių ir pavadinimą; leidinio, iš kurio tekstas paimtas, pavadinimą; leidimo datą ir kt. ) bei įvertinęs jų teikiamą informaciją, leisk, kad visa tai susigulėtų .

Kad suprastum ir sugebėtum atlikti vieną ar kitą užduotį, privalai turėti literatūros istorijos, literatūrologijos, stilistikos bei kitų sričių žinių (apie problemą, idėją, stilių ) ir mokėti jas taikyti.

• stiliaus savitumas pasiekiamas vartojant leksines ir retorines figūras, įterpiant įvairių dalykų iš kitų kontekstų.

žingsniuodamas per klausimyną pirmiausia stenkis apmąstyti klausimus, bet iškart atsakinėti į juos nešok. Atsimink: teksto suvokimo užduotis - tai ne atsakymai į klausimus. Tai teksto visumos prasmės atskleidimas.

  • Lietuvių kalba Analizė
  • Microsoft Word 6 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (678 žodžiai)
  • Tomas
  • Teksto suvokimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Teksto suvokimas. (2011 m. Lapkričio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/teksto-suvokimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 23:36
×