Tekstų rūšys


Teksto rusys. Teksto tipai. Yeksto rushys. Teksti rus. Teksto tipai pasakojimas aprašymas samprotavimas.

Tekstų rūšys. Pasakojimas (Kas atsitiko?) Aprašymas (Kaip atrodo?) Samprotavimas (Kodėl taip atsitiko?). Pasakojimas. Pasakojimą galima lyginti su kino juosta. Aprašymas. Svarbiausia yra vaizdas Aprašymą sudaro Visuma (Bendras vaizdas) Dalys (Detalės) Įvertinimas (Kaip vertinate vaizdą. Aprašymas – tai. Samprotavimas. Svarbiausia yra mintis. Samprotavimą sudaro Teiginys Įrodymas Išvada. Tekstų rūšys ir kalbos dalys. Pasakojime vyraujanti kalbos dalis veiksmažodis. Sukurkite įvairių tipų tekstų pagal šį paveikslėlį. Užduotys. Pasakojimo Ką veikia pingvinai? Klausimai iš filmuko „Pingvinai“. Kur pingvinai gyvena? 2. Kuo minta šie gyvūnai? 3. Kaip pingvinai peri jauniklius.

Pasakojimą galima lyginti su kino juosta, nes veiksmas keičia veiksmą. Pasakojime yra randama: Veiksmo vieta Laikas Veikėjai (žmones, gyvūnai, gamtos objektai) Įvykiai.

Aprašymas – tai kokio nors objekto vaizdavimas tam tikra tvarka surašant požymius (išorinius ir vidinius) Aprašyti galima: Gamtą Žmogų Gyvūną Daiktą Augalą.

Svarbiausia yra mintis. Samprotavimą sudaro: Teiginys Įrodymas Išvada.

Pasakojime vyraujanti kalbos dalis veiksmažodis. Aprašyme vyraujanti kalbos dalis būdvardis. Samprotavime vyraujančios kalbos dalys veiksmažodis ir daiktavardis.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 860 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (198 žodžiai)
  • Regina
  • Tekstų rūšys
    10 - 7 balsai (-ų)
Tekstų rūšys. (2015 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/tekstu-rusys.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 04:59
×