Telefonų svarba visuomenei


Įvadas. Informacinių šaltinių apžvalga. Tyrimo tikslas Ištirti ar mobilusis telefonas – mūsų gyvenimo dalis. Tyrimo uždaviniai. Išanalizuoti mobiliųjų telefonų svarbą visuomenei. Išsiaiškinti, kiek žmonių yra susidūrę su telefoniniais sukčiais. Nustatyti, ar mobilieji telefonai daro įtaką žmogaus sveikatai. Tyrimo objektas Nuomonės apie mobiliuosius telefonus. Tyrimo metodai. Literatūros apžvalga. Anketinė apklausa. Pagrindinės sąvokos. Telefono istorija. Mobiliųjų telefonų evoliucija nuo 1983 iki 2010 metų. Šiuolaikinių telefoninių ryšių įdiegimas Lietuvoje. Mobiliųjų telefonų poveikis sveikatai. Tyrimo analizė. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas. Priedai.


Tyrimo problema: Mes gyvename informacinių technologijų eroje, kuomet moderniosios technologijos žmonių gyvenime yra labia svarbios, galima sakyti nepakeičiamos. Be tokio dalyko kaip mobilusis telefonas šiuolaikinis žmogus neįsivaizduoja savo kasdieninio gyvenimo. Mobiliuoju ryšiu naudojasi beveik ketvirtis pasaulio gyventojų, tai rodo žmonių susidomėjimą naujomis technologijomis.

Tyrimo tikslas: Ištirti ar mobilusis telefonas – mūsų gyvenimo dalis.

Telefonas – aparatas garso virpesius verčiantis elektriniais ir atvirkščiai; Garso priėmimo per atstuma prietaisas.

Tyrime dalyvavo 36 respondentai, kurių amžius nuo 15 iki 50 metų. Respondentai pasirinkti atsitiktinai. Tyrimas atliktas pateikiant anketas, kuriose buvo po 13 klausimų. Kiekvienas respondentas buvo supažindintas su tyrimo tema, tikslu, buvo užtikrintas atsakymų anonimiškumas. Klausimai buvo pateikti su keliais atsakymų variantais, respondentai galėjo pasirinkti tinkamą atsakymą.

Šioje apklausoje dalyvavo 20 moterų ir 16 vyrų. Moterys sudarė 56%, o vyrai 44%.

Tyrime dalyvavo nuo 15 iki 50 metų respondentai. Kaip matome daugiausiai buvo apklaustų nuo 15 iki 20 metų jie sudarė net 44% apklaustųjų, nuo 21 iki 30 metų dalyvavo 31%, o nuo 31 ir daugiau metų 25% respondentų.

Tyrime dalyvavo 36 respondentai. Iš jų 58% telefona įsigijo būdami 11 iki 15 metų, po 17% apklaustųjų telefoną įsigijo būdami 6-10metų - 16 iki 18metų, o 8% respondentų telefoną įsigijo būdami vyresni nei 18 metų.

Beveik visi respondentai turi 1 arba 2 telefonus. Tai sudarė net 78% respondentų. Gerokai mažiau 22% turi 3 ir daugiau telefonų.

Dauguma respondentų telefonu kalba iki 10 minučių ir tai yra 45%, 25% respondentų kalba iki 30 minučių, 11% pasisakė mėgstantys kalbėti iki valandos, o virš 1 valandos telefonu kalbėti mėgsta, net 19% apklaustųjų.

Iš apklausos paaiškėjo, kad net 64% moka naudotis visomis telefono funkcijomis, o 36% respondentų nevisomis.

Net 72% respondentų dažniausiai siunčia sms žinutes, o 28% respondentų skambina.

Daugiau nei puse apklaustųjų miegodami telefoną leiko po pagalve. Tai sudarė net 56% respondentų. Per pusę mažiau 25% respondentų, miegodami telefoną laiko ant spintelės, 19% ant stalo. Ir nėvienas respondentas miegodamas telefono nelaiko kitame kambaryje.

Iš 36 apklaustų respondentų, tik 3 respondentas yra susidūręs su telefoniniais sukčiais, o 33 respondentai ne.

Dauguma respondentų telefonas yra Jų įvaizdžio dalis, tai yra 53%. O 47% respondentų telefoną nelaiko savo įvaizdžio dalimi.

Tyrime dalyvavo 36 respondentai. Kaip matome daugiausiai apklaustų mėgsta ,,Nokia‘‘ firmos telefonus, jie sudarė net puse apklaustųjų, t.y.50%, taip pat mėgstamas telefono modelis respondentams yra ,,Samsung‘‘ už jį pasisakė 19% apklaustųjų. 14% respondentų mėgsta ,,LG‘‘ ir ,,Sony ericsson‘‘telefonus. 3% apklaustųjų mėgsta ,,iPhone‘‘ telefonus, ir nėviena respondentas nepasisakė mėgstantis ,,HTC‘‘ firmos telefonus.

Apžvelgus teorija apie mobiliuosius telefonus, galima sužinoti daug įvairių faktų. Kaip žinome mobilieji telefonai atsirado jau gana seniai, bet jei nuolat tobulėja. Šio tyrimo metu dar daugiau sužinojau apie mobiliųjų telefonų atsiradimą, jų evoliuciją, o taip pat ir apie telefoninių ryšių diegimą.

  • Microsoft Word 249 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (3487 žodžiai)
  • Kolegija
  • Judita
  • Telefonų svarba visuomenei
    10 - 1 balsai (-ų)
Telefonų svarba visuomenei . (2018 m. Balandžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/telefonu-svarba-visuomenei.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 18 d. 15:57
×