Telekomunikacijų sistemos


Amplitudės detektorių schemos , jų privalumai , trūkumai , panaudojimo sritys. Skaitmeninių signalų moduliacija.


Detekcija vadinamas moduliuotų virpesių keitimas moduliuojančiojo signalo virpesiais. Įrenginys, kuriame vyksta detekcijos procesas, vadinamas detektoriumi. Skiriamos amplitudės, dažnio, fazės ir kitos detekcijos rūšys, žiūrint kaip moduliuoti priimamieji aukštojo dažnio signalai. Amplitudės detekcijai panaudojamos savybės elektrinės grandinės dalių, kurių parametrai yra netiesiniai arba kintami, pavyzdžiui, netiesinė voltamperinė charakteristika. Į amplitudės detektorių padavus aukštojo dažnio moduliuotos amplitudės virpesius, jo išėjime susidaro žemojo dažnio virpesiai, kurių forma yra tokia pat, kaip ir moduliuotų virpesių gaubiamosios.

Dabar detekcijai dažniausiai naudojami puslaidininkiniai diodai, kuriuose ryškus vienpusis laidumas. Puslaidininkinio diodo laidumas vienos (tiesioginės) krypties srovei yra daug didesnis negu kitos (atgalinės) krypties srovei. Amplitudės detekcijai galima panaudoti dvipolius ir lauko tranzistorius, kurių voltamperinės charakteristikos taip pat turi netiesines dalis. Imtuvuose dažniausiai naudojama diodinė detekcija. Diodinio detektoriaus schemą sudaro puslaidininkinis diodas D, detektoriaus apkrova Rapk ir kondensatorius C.

Kaip buvo minėta, amplitudės detektorius iš moduliuotojo signalo išskiria žemadažnę dedamąją. Jeigu žemadažnis signalas yra juostinis signalas, tuomet amplitudės detektorius vadinamas gaubtinės detektoriumi ir jis iš sudėtinio moduliuotojo signalo išskiria moduliuojančiojo signalo gaubtinę. Idealusis gaubtinės detektorius - tai įtaisas, kurio išėjimo signalas proporcingas įėjimo juostinio signalo realiajai gaubtinei R(t):

Pridėjus įėjimo signalą, t. y. aukštadažnį nešlio virpesį, diodu srovė teka tik tada, kai įėjimo įtampa Uin(t) yra didesnė už kondensatoriaus C įtampą, kuri sutampa su išėjimo įtampa Uiš(t). Kai įėjimo įtampa pradeda mažėti, ji susilygina su kondensatoriaus įtampa ir vėliau tampa mažesnė už ją. Susilyginus įtampoms, diodas užsidaro ir kondensatorius pradeda išsikrauti per rezistorių R. Teigiamų pusperiodžių metu per diodą prateka srovės impulsai, kurie įkrauna kondensatorių C. Todėl rezistoriuje ir kondensatoriuje nusistovi vidutinė įtampa U0m.

Kad įėjimo varža mažiau šuntuotų virpesių kontūrą, kuriame susidaro aukštojo dažnio įtampa, kartais detektorius prijungiamas prie kontūro dalies. Taip įjungus detektorių, varžos, redukuotos kontūro gnybtų atžvilgiu, reikšmė gali būti daug didesnė už detektoriaus įėjimo varžą.

  • Microsoft Word 454 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1788 žodžiai)
  • Kolegija
  • Denis
  • Telekomunikacijų sistemos
    10 - 1 balsai (-ų)
Telekomunikacijų sistemos. (2019 m. Rugsėjo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/telekomunikaciju-sistemos.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 25 d. 22:51
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo