Telekomunikacijų tinklų ir paslaugų kokybės valdymas


Telekomunikacijų tinklų ir paslaugų kokybės valdymas. Darbo tikslas. Ištirti, įsisavinti ir išmokti analizuoti paketinių duomenų srautus ir jų charakteristikas. Savarankiškai išanalizuoti, įvertinti jų tipus ir matematinius modelius. Gebėti įvertinti susijusių. Su šių srautų charakteristikomis paslaugos kokybės rodiklius. Užduotis. Nustatyti šaltinio ir paskirties mazgus. Juos sugrupuoti pagal srautų dedamąsias. Gautas mazgų grupes charakterizuoti ir palyginti. Nustatyti L4 protokolų sąsajas (ang. Port), vyraujančius L2, L3, L4 protokolus. Gautus rezultatus pateikti procentinėmis išraiškomis. Nustatyti OSI lygmenų hierarchinę statistiką. Gauti duomenys turi būti pateikti lentelių pavidalu ir detaliai apibendrinti. Nustatyti skaitmenėje (bitų) ir laikinėje ašyse antraščių ir naudingų duomenų ilgius. Susieti gautus duomenis tarpusavyje, bei įvertinti perteklinę informaciją. Gauti rezultatai turi būti pateikti lentelių ir grafikų pavidalu, juos apibendrinant. Nustatyti ir išanalizuoti QoS parametrus (TOS, DiifServ,. Gautus rezultatus apibendrinti. Nustatyti atskirų srauto dedamųjų paketu išsiuntimo, priėmimo, vėlinimo ir paketų vėlinimų deviaciją. Matematinėmis ir statistinėmis priemonėmis, įvertinti šių charakteristikų minimumus ir maksimumus, bei nuokrypius. Gautus rezultatus apibendrinti. Nustatyti atskirų srauto dedamųjų ir suminio srauto spartą. Matematinėmis ir statistinėmis priemonėmis įvertinti spartos minimumus, maksimumus ir nuokrypius. Gautus rezultatus apibendrinti. Išskaidyti bendrą pateiktą srautą į dedamąsias, nustatyti išgrynintų srautų tipus, įvardinti ir išanalizuoti jų budingas charakteristikas, bei naudojantis literatūra pateikti, labiausiai atitinkantį matematinį srauto modelį. Pasirinkimą nuosekliai pagrįsti. Susiejant gautus rezultatus su QoS rodikliais, suformuluoti bendras pateikto paketinio srauto charakterizuojančias išvadas. Išvadose turi būti pateikti QoS užtikrinančių priemonių pagrįsti pasiūlymai. Darbo rezultatai, eiga. Bendra informacija. Šaltinio ir paskirties mazgai. L4 protokolų sąsajos ir vyraujantys L2, L3, L4 protokolai. Antraščių ir naudingų duomenų ilgiai. QoS parametrai. Srauto dedamųjų paketų išsiuntimo, priėmimo, vėlinimo ir paketų vėlinimų deviacija. Apibendrinimai ir išvados.

TCP ir UDP yra L4 – transporto lygmens protokolai, IP, ICMP yra L3 – tinklo lygmens protokolai, L2 lygmens protokolas – ARP. Visi kiti: DHCP, DNS, HTTP, SSHv2 ir FTP yra aplikacijų lygmens protokolai.

Siunčiamuose duomenyse TCP protokolo antraštė kinta nuo 20 iki 32 baitų, tačiau didžioji dalis antraščių sudaryta iš 20 baitų ilgio. Visi likę baitai yra skirti perduoti vartotojo duomenims.

Pirmame paveiksle abscisių ašyje atidėtas laikas, o ordinačių ašyje paketų ilgis baitais per laiko vienetą, parinktas logaritminis mastelis, siekiant matyti tiek didelius tiek mažus paketų dydžius. Pastebime, kad ties 10s labai stipriai išauga siunčiamų duomenų srautas, tuo metu padidėja tinklo apkrovimas, nes per mazgus keliauja duomenys.

Nagrinėjamame duomenų sraute vyrauja IP protokolai. Kaip žinome QoS parametrus IP protokole perduoda TOS 8 bitų laukas (angl. Type Of Sevice). Šie bitai gali apibrėžti tam tikrą duomenų srautui reikalingą kokybę. Pirmieji trys bitai nustato datagramos svarbumą, pagal nutylėjimą reikšmė lygi nuliui, tačiau kuo didesnė reikšmė tuo datagrama svarbesnė. Ketvirtas reikalauja, kad būtų mažas vėlinimas, penktas bitas reikalauja didelio pralaidumo, šeštas bitas – didelio patikimumo. Septintas ir aštuntas bitai aprašo skirtingas paslaugų prioritetų klases. Maršrutizatoriai negarantuodami tam tikrų perdavimo charakteristikų, pagal tam tikras galimybes suteikia tam tikrus prioritetus. Kiekviename tinklo mazge TOS reikšmės gali būti skirtingos. Parametras Diffserv apibrėžia paslaugos kokybės palaikymą tam tikroje tinklo grupėje (mazguose). Įprastai apibrėžiami tam tikrų paketų aptarnavimo parametrai. Yra išskiriamos prioritetų grupės:

Kaip matome iš pateiktų rezultatų, maksimalus vėlinimo laikai gaunami išoriniuose srautuose, mažiausi vėlinimo laikai būna vidiniuose, taip pat vidiniame tinkle mažesnė ir vėlinimo deviacija. Per didelis vėlinimas ir per didelė vėlinimo deviacija gali sukelti problemų su realaus laiko aplikacijomis, tuo pačiu ir balso perdavimui. Jei vėlinimas ir vėlinimo deviacija yra per aukšti, tuomet galima pasakyti kad QoS parametrai tinkle veikia netinkamai ar apskritai neveikia.

  • Technologijos Namų darbas
  • Microsoft Word 1542 KB
  • 2014 m.
  • 8 puslapiai (1547 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mantvydas
  • Telekomunikacijų tinklų ir paslaugų kokybės valdymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Telekomunikacijų tinklų ir paslaugų kokybės valdymas. (2014 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/telekomunikaciju-tinklu-ir-paslaugu-kokybes-valdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 13:02
×