Telekomunikacijų tinklų valdymas


Detali duotosios tinklo struktūrinės schemos analizė. Tinklo skaidymas į dedamąsias (įrenginius, tinklo elementus) ir dedamųjų analizė. Galimų tinklo patobulinimo variantų analizė. Fizinių sąsajų įrenginių greičių ir darbo režimų nustatymas ir pasirinkimo pagrindimas. Galimi projektavimo, konfigūravimo etapai ir variantai. Išvados. Nustatyti ir įvertinti reikiamus VLAN, jų numerius, bei L2 komutatorių protokolinius poreikius. Įvertinti ir pagrįsti STP protokolo poreikį, nustatyti veikimo algoritmą. Įvertinti ir pagrįsti VLAN poreikį ir jų kiekį. Nubraižyti duotojo tinklo loginio (VLAN, STP) veikimo schemas, jas apibendrinti. Pateikti VLAN numerių lenteles. Įvertinti ir pagrįsti VLAN ir STP protokolų sąveiką , numatyti veikimo algoritmus. Išvados. Laikantis bendrų tinklų projektavimo taisyklių priskirti IP adresus. Priskirti IP adresus duotojo tinklo įrenginiams ir potinkliams. Įvertinti ir pagal būtinybę panaudoti IP adresų ir sąsajų transliaciją (SNAT, DNAT). Nubraižyti duotojo tinklo loginio L3 (IP) veikimo schemas, jas apibendrinti. Įvertinti ir pagrįsti VLAN ir IP protokolų sąveiką, numatyti veikimo algoritmus. Išvados. Pateikti maršrutizatorių maršrutizavimo lenteles. Pateikti kiekvieno maršrutizatoriaus visų būtinų maršrutų (IP, MASK, GW) įrašus. Įvertinti ir pagrįsti IP maršrutizacijos veikimo algoritmus. Nubraižyti ir apibendrinti tinklo IP maršrutizacijos veikimo schemą. Įvertinti ir pagrįsti VLAN ir IP maršrutizacijos sąveiką. Išvados. Išanalizuoti galimas ir būtinas ugniasienių taisykles. Pasirinkimą pagrįsti. Nustatyti duotojo tinklo saugumo zonas (DMZ, vidinis tinklas, išorinis tinklas). Nustatyti vartotojų, tinklo administratorių prioritetus ir prieigų prie serverių, Interneto prioritetus. Įvertinti ir pagrįsti ugniasienių ir maršrutizatorių ir komutatorių tarpusavio ryšius. Įvertinti ir pagrįsti ugniasienių taisyklių ir IP maršrutizacijos sąveiką. Bendrų tinklo saugumo taisyklių apibendrinimas. Išvados. Išvados. Aptarti ir išanalizuoti galimus srautus duotajame tinkle. Įvertinti duotajame tinkle įrenginių paskirtį, jų generuojamus srautus. Nustatyti pralaidumo (į Internetą ir vidinius) poreikius. Pasirinkimą pagrįsti. Išvados. Bendros laboratorinio darbo išvados.

Darbo tikslas:

Įsisavinti esminius TCP/IP tinklų įrangos veikimo ir valdymo principus, išmokti savarankiškai analizuoti ir projektuoti TCP/IP technologijų tinklus, praktiškai įsisavinti paskaitų metu pateiktą informaciją.

1.Nustačius tinklo įrenginių paskirtį įvertinami galimi šių įrenginių generuojami srautai. Taip nustatoma galima tinklo apkrova ir šis faktorius įvertinamas nustatant ryšio kanalų parametrus.

2.Pralaidumo poreikiai nustatomi tam, kad įvertinti, ar turima tinklo infrastruktūra ir ryšio linijos galės užtikrinti kokybišką vartotojų aptarnavimą. Tai labai aktualu ypač, kai yra nuomojamos ryšio linijos ir apmokestinimas priklauso nuo reikalaujamo pralaidumo.

  • Elektronika Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 1201 KB
  • 2014 m.
  • 60 puslapių (16855 žodžiai)
  • Tomelis
  • Telekomunikacijų tinklų valdymas
    10 - 4 balsai (-ų)
Telekomunikacijų tinklų valdymas. (2014 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/telekomunikaciju-tinklu-valdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 04:44
×