Telemedicina


Įvadas. Sveikatos priežiūros tiekimas. Privalumai ir panaudojimas. Nuotolinis stebėjimas. Specialistų priežiūros teikimas. Telekardiologija. Telepsichiatrija. Teleradiologija. Telepatologija. Teledermatologija. Telestomatologija. Teleaudiologija. Telemedicina Lietuvoje. Gydytojai pacientams teikia patarimus šiais klausimais. Išvados. Literatūra. Dalykinė rodyklė.

Telemedicina – telekomunikacijų ir informacinių technologijų šaka, skirta teikti sveikatos priežiūrą per atstumą. Telemedicina padeda pašalinti atstumo barjerą ir plėtoti medicinos paslaugų prieinamumą tolimose kaimo vietovėse, taip pat naudojama kritinėse bei avarinėse situacijose gelbstint gyvybes.

Nors telemedicinos pirmtakų esama jau gilioje senovėje, iš tiesų tai yra 20-ojo amžiaus produktas. Ši technologija suteikia galimybę greitai keistis duomenimis tarp medicinos personalo ir kliento, taip ir pat efektyvų duomenų keitimąsi tarp klinikų, reikalingą įvairioms konsultacijoms.

Ankstyvojoje telemedicinoje buvo naudojamas telefonas bei radijo ryšys, o šiuolaikinė telemedicina papildyta galimybe apsikeisti įvairių diagnostikos metodų rezultatais, su tam tikros įrangos pagalba tapo įmanomos chirurginės operacijos per atstumą, kurios ženkliai sutaupo laiką kol kvalifikuotas specialistas pasieks pacientą.

Nuotolinė medicina gali būti labai naudinga izoliuotose bendruomenėse ir atokiuose regionuose gyvenantiems žmonėms, ir šiuo metu yra taikoma beveik visose medicinos srityse. Pacientams, kurie gyvena tokiose srityse, gali būti skiriamas gydytojas arba specialistas, kuris gali suteikti tikslią ir išsamią apžiūrą, o pacientas gali išvengti kelionės ar įprasto laukimo ligonių eilėse. Naujausi išradimai mobiliojo ryšio technologijoje leido gydytojams apžiūrėti ir pakonsultuoti daugybe skirtingose vietose gyvenančių pacientų be būtinybės išvykti iš savo kabineto. Nuotolinis stebėjimas per mobiliojo ryšio technologija galėtų sumažinti metinės JAV vaistų išlaidas 15 procentų mažinant gydytojų vizitus, tikrinant receptus ir prižiūrint pacientų vaistų vartojimą. Kliūtys, trukdančios išplisti šiai technologijai yra didelės išlaidos stebejimo įrangai, techninėms konsultacijoms bei ilgesnės nei tradicinės apžiūros. Buvo paskaičiuota, kad teledermatologijos konsultacijos galėtų užtrukti iki 30 minučių, kuomet tradicinės konsultacijos trunka iki 15 minučių. Dar vienas telemedicinos trūkumas – prastos kokybės perduodamų duomenų įrašai, pavyzdžiui, vaizdų ar paciento pažangos ataskaitų. Rizika dėl tam tikros klinikinės informacijos kokybės gali trukdyti už pacientą atsakančiam gydytojui gerai atlikti savo darbą.

  • Microsoft Word 148 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1380 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marius
  • Telemedicina
    10 - 8 balsai (-ų)
Telemedicina. (2015 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/telemedicina.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 25 d. 13:39
×