Televizija ir radijas


Įvadas. Temos pristatymas. Televizijos procesų analizė. Televizijos raida. Mechaninė televizija. Televizoriai. Komercinė televizija. Masinė televizija. Televizija Lietuvoje. Skaitmeninė televizijos ateitis. Televizijos žanrai. Televizijos nauda. Televizijos žala. Išvados. Literatūros sąrašas.


Darbo atlikimo principai: remiantis įvairiais informacijos šaltiniais, išanalizuoti televizijos raidą, žanrus, naudą ir žalą, ištirti komercinę ir masinę televiziją.

Šiuo metu Lietuvoje yra 37 televizijos kanalai, iš kurių 22 - regioniniai. Svarbiausias ir didžiausias iš visų lietuviškų kanalų – nacionalinis transliuotojas LRT.

Tačiau šiais laikais ne tik daugėja žmonių, žiūrinčių televiziją, skaičius, bet kartu nuolatos auga ir televizijos žiūrėjimo dažnumas bei trukmė. O kuo ilgiau bei dažniau žmonės žiūri televiziją, tuo mažiau jie skiria laiko savo artimiesiems, aktyviai veiklai, sveikatai. Didžiausią neigiamą televizijos poveikį gauna vaikai, kurie kasdien ir po kelias valandas praleidžia prie televizoriaus. O didelis televizijos žiūrėjimas yra siejamas su menku asmenybės vystymusi visose vaikų amžiaus grupėse. Kadangi vaikai yra vizualiniai mokiniai, jų teigiamo ir neigiamo elgesio formavimasis priklauso nuo to, ką jie mato.

Retransliacijos galimybė atsirado kuomet buvo sukurtos televizijai skirtos taip vadinamos radiorelinės stotys. Iki tol kompanijoms teko naudoti primityvų programų įrašymo į kino juostą būdą. Retransliacijos procesas vyko maždaug taip: specialia kino kamera buvo filmuojamas televizoriaus rodomas vaizdas, po to juosta išryškinama, pervežama į kitą televizijos stotį ir ten „išleidžiama“ į eterį. Kopijos kokybė būdavo labai prasta. Vėliau ši technologija buvo patobulinta ir išplito. Paplitimo mastą rodo vienas faktas: 1954 metais JAV telekompanijos sunaudojo daugiau kino juostų nei visos Holivudo kino studijos kartu paėmus. Tačiau geri laikai kino juostų gamintojams gana greitai baigėsi, kuomet 1956 metais pasirodė pirmasis komercinis vaizdo magnetofonas. Šis prietaisas išsprendė technines teleprogramų įrašymo problemas.

  • Microsoft Word 44 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1688 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jadvyga
  • Televizija ir radijas
    10 - 8 balsai (-ų)
Televizija ir radijas. (2016 m. Balandžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/televizija-ir-radijas.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 15 d. 17:19
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!