Televizijos diskusijos laidos kūno kalbos analizė


Televizijos diskusijos laidos žmonių kūno kalbos analizė. Įvadas. Tyrimo tikslas. Tyrimo metodika. Tyrimo rezultatų aptarimas. Išvados. Rekomendacijos laidos rengėjams. Literatūra. Priedai. Televizijos diskusijos laidos dalyvio. Stebėjimo protokolas. Tiriamojo girdimųjų kūno kalbos signalų duomenys. Tiriamojo regimųjų kūno kalbos signalų duomenys.

Laidos vedėja Asta daug gestikuliuoja abiem rankomis. Tai reiškia kad ji yra atvira. Ji kalba atvirai ir nemeluoja. Ji turi tikslą padėti pašnekovei patikėti, kad sakoma gryna tiesa. Asta kalba garsiai, tai reiškia kad ji stengiasi įtikinti. Astos sėdėjimo poza nėra įsitempusi, o gan atsipalaidavusi. Astos kojos sukryžiuotos keliai nukreipti į pašnekovės pusę, tai reiškia, kad ji parodo prielankumą. Pasukusi savo kėdę tiesiog į pašnekovę, ji neverbaliniu būdu jai parodo, jog reikalauja tiesių atsakymų į klausimus. Būtent tą patį reiškia ir ta plaštaka, kuria ji kreipiasi kalbindama žmogų. Sukuria įspūdį, jog pokalbis vyksta sąžiningai. Asta atrodo pasitikinti savimi, bet kartais ji pertraukia kalbančia pašnekovę. Taip pat ji daug šypsosi, kai pakalbina dalyvę jai nusišypso. Tai reiškia supratimą ir paskatinimą. Baigusi šnekėti, Asta pažvelgia į dalyvę, ir žvilgsniu tarsi perduoda jai pokalbio estafetę. Dažnai kraipo galvą nuo vieno dalyvio į kitą, visus pastebi. Tai reiškia, kad kiekvienas žmogus jai yra įdomus. Asta bendrauja šiltai, tačiau neapgalvoja klausimų. Klausimai tikslūs ir aštrūs, tarsi taiklūs šūviai. Raiškiai ir aiškiai kalba, sukuria valdingos ir stiprios moters įvaizdį. Sakinyje kartais kokį žodį ištaria ypač paryškindama, dar garsiau. Taigi, laidos vedėjos Astos kūno kalba gera, tačiau yra trūkumų – labai garsus kalbėjimas, dalyvių pertraukimais klausimais ar savo nuomone, galvos sukinėjimas, aštrūs klausimai. Tačiau Asta yra susidomėjus ir atvira.

Rekomendacijos Astai – turėtų kalbėti švelnesniu tonu, kad neskambėtų valdingai ar griežtai. Taip pat apgalvoti klausimus, kad netyčia nesutriktų laidos dalyvė, nepertraukti kalbančios.

Laidos dalyvė Svajūnė kalbėdama sūpuojasi kėdėje, kas parodo, kad ji negali susikoncentruoti į pokalbį.

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1639 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rasa
  • Televizijos diskusijos laidos kūno kalbos analizė
    10 - 7 balsai (-ų)
Televizijos diskusijos laidos kūno kalbos analizė. (2015 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/televizijos-diskusijos-laidos-kuno-kalbos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Gegužės 25 d. 20:30
×