Televizijos diskusijos laidos žmonių kūno kalbos analizė rašinys


Televizijos diskusijos laidos žmonių kūno kalbos analizė. Tiriamojo kūno kalbos signalų ypatybės. Faktai, įrodantys minėtas ypatybes. Tiriamojo regimųjų kūno kalbos signalų duomenys. Faktai, įrodantys minėtas ypatybes. Išvada apie tiriamojo kalbą (ji buvo puiki, gera, bloga) - ji buvo , suprantama, aiški. Stebėjimo protokolas. Tiriamojo kūno kalbos signalų ypatybės. Faktai, įrodantys minėtas ypatybes. Tiriamojo regimųjų kūno kalbos signalų duomenys. Faktai, įrodantys minėtas ypatybes. Išvada apie tiriamojo kalbą (ji buvo puiki, gera, bloga) – kalba buvo pakankamai gera, kalbėjo pakankamai suprantamai.


Imtis – Stebėjau Rūtą Mikelkevičiūtę (laidų vedėja) ir laidos dalyvi Albertą (pensininkas)

Tyrimo metodai - stebėjimas, atvejo analizė. Buvo stebima laidos vedėjos ir žurnalistės neverbalinė kalba.

Eigos aprašymas – Stebėjau laidą „Valanda su Rūta“, 2014 – 05 -15

Laidos vedėja drąsiu žingsniu ir tiesiu žvilgsniu žengia į studiją, iš to galima matyti, jog vedėja pasitikinti savimi. Pradėdama diskusiją, vedėja suraukia antakius, ir ironiškai pradeda diskusiją, stengdamasi sudominti tiek žiūrovus, tiek laidos dalyvius. Kalbėdama, Rūta pasilenkia visu kūnu į pokalbio dalyvius, taip išreikšdama pagarbą jiems. Vedėjos pėdos lygiagrečios, reiškia vedėja su pašnekovais jaučiasi gerai. Kreipdamasi į pokalbio dalyvi Albertą Mėgelaitį (Airijos pensininkas), jos balso tembras susilpnėja, iš to galime spręsti, jog laidos vedėja atsipalaidavusi ir ramiai reaguoja į aplinką. Šnekėdama apie apvalias sumas, vedėja primerkia akis, reikšdama susidomėjimą ir aplinkinių sudominimą. Kūnas tiesus, galva pakelta, kojos šiek tiek peržergtos – tai reiškia jog vedėja pasirengus bendrauti, yra atvira ir pasitikinti savimi. Kalbėdama su kitu laidos dalyviu – Eimučiu Kvoščiausku (aktorius), apie darbą svetimoje šalyje, vedėja kalbėdama labiau judina apatinį žandikaulį ir lūpas, tokie žmonės kaip ji turi daug ką pasakyti. Kalbėdama su pašnekovu, Rūta pasilenkia kūnu į ją, taip suteikdama pasitikėjimą jam, pagarbą. Jos žvilgsnis gilus, suteikiantis susidomėjimo įspūdį. Kalbėdama, įtikinėdama pašnekovą, vedėja rankų delnus kelia į viršų, taip parodo, jog yra atvira, sąžiningą, ir šitaip stengiasi geriau paaiškinti išsakytą mintį. Laidos vedėja, atkartodama dalyvio žodžius, jog „žinomas aktorius, plovė Londone indus“, tai pateikia ironiškai, tikėdamasi išprovokuoti laidos dalyvį.

  • Psichologija Rašinys
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1471 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sygas
  • Televizijos diskusijos laidos žmonių kūno kalbos analizė rašinys
    10 - 3 balsai (-ų)
Televizijos diskusijos laidos žmonių kūno kalbos analizė rašinys. (2016 m. Spalio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/televizijos-diskusijos-laidos-zmoniu-kuno-kalbos-analize-rasinys.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 19:46
×