Televizijos diskusijos žmonių kūno kalbos analizė


Įvadas. Susipažinimas su laida. Stebimojo analizė. Išvados.

Pasirinkta televizijos laida, kuriuoje bus pritaikytos teorines žinios apie verbalinį ir neverbalinį bendravimą, bus atlikta diskusijų laidos „Valanda su Rūta“ analizė, kurios metu bus stengiamasi atkreipti dėmesį į laidos dalyvių ir laidos vedėjos komunikacijos priemones bei elgesį.

Laidoje dalyvavo 8 žmonės ir laidos vedėja. Pirma mano stebemoji buvo laidos vedėja Rūta Mikelkevičiutė - Remeikienė, Lietuvos žurnalistė , TV laidų vedėja.

Stebimosios tikslas buvo išsiaiškintini kaip gyvena vaikai ir anūkai nešiojamtys garsių, įžymių tėvų ar senelių pavardes? Jos tikslas buvo išsiaiškinti kaip tai palietė jų gyvenimus, su kokiomis privilegijiuomis ar sunkumais jie susidurė?

Kai matėsi laidoje, aiškus minčių dėliojimas leido išgirsti jos užduodmus klausymus, tiek laidos dalyviams tiek žiūrovams. Gebėjimas išklausyti, mokėjimas laiku įsiterpti, pritarimo mimikų ir gestų mostelėjimai, parodydavo stebimosios susidomėjimą pokalbiu, taip pat buvo aiški, rišli vaizdinga kalba; gera tartis ir tinkamas balso tono parinkimas. Mano nuomone, stebimoji neigiamo poveikio nedarė, taktišku savo elgesiu, laidos vedėja Rūta, sudarė ramią psichologinę atmosferą. Taip pat aktyviai įtraukdavo pašnekovus į diskusijas.

Iš vedančiosios gestų, mimikos, gestikuliavimo rankomis, taip pat iš jos aiškiu minčių išdėstymo tvarkos, susidarė įspūdys, kad ji yra tvirta asmenybė. Privalumas viešo kalbėjimo tas, kad ji labai aiškiai, vaizdingai, argumentuotai ir nuosekliai dėstė savo mintis. Truputį pasilenkus viršutine kūno dalimi į tuos, kurie šneka, susikaupusi, galvą šiek tiek pakreipusi į šoną, tai rodė atidumą klausantis pašnekovų.

Laidos vedėjos Rūtos dalyvavimas diskusijoje buvo sėkmingas. Ryškesnių klaidų stebimosios Rūtos pasisakymuose neteko pastebėti, jautėsi profesionalumas ir viešo kalbėjimo išmanymas. Jos klausymai buvo vaizdingi ir išsamūs, taiklūs, nenukrypstantys nuo temos.

  • Psichologija Analizė
  • Microsoft Word 34 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1584 žodžiai)
  • Kolegija
  • Anžela
  • Televizijos diskusijos žmonių kūno kalbos analizė
    10 - 7 balsai (-ų)
Televizijos diskusijos žmonių kūno kalbos analizė. (2015 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/televizijos-diskusijos-zmoniu-kuno-kalbos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 03:44
×