Temperamentų tipai ir jų dominavimas


Temperamentu palyginimas. Zmoniu panasumai ir skirtumai skaidres.

Psichologijos tyrimas. Įvadas. Teorinė tyrimo dalis. Sąvokos „temperamentas“ apibūdinimas. Temperamentų klasifikacija. Skirtingų temperamentų žmonių bendravimas tarpusavyje. Empirinė tyrimo dalis. Respondentų atsakymai procentais. Kiekybinio tyrimo duomenų analizė. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedas Nr.


Tyrimo aktualumas. Žmogus gimsta ir iš karto patenka į erdvę bei laiko srautą, todėl nuo pat pirmosios savo gyvenimo akimirkos, nuo savo pirmojo įkvėpimo ir ištarto garso jis priverstas orientuotis erdvėje, laike ir tarp žmonių. Dėl to atsiranda ir išsivysto skirtingi žmonių gabumai bei sugebėjimai judėti ir bendrauti. Visi žinome, jog kiekvienas žmogus tam tikrais aspektais yra savitas ir įdomus. Žinome, kad kiekvienas žmogus yra vienintelis. Nėra dviejų visiškai tapačių individų. Neįmanoma rasti netgi dviejų vienodų pirštų antspaudų visame pasaulyje. Kiekvienas turime kažką unikalaus ir visiškai nesvarbu ar tai charakterio savybė, ar išvaizdos dalis. Taip jau susiklostė, jog kiekvienas iš gyvenimo gavome skirtingas dovanas. Žinoma, ne visi tai suprantame. Niekas nesistengia gilintis į savo klaidas ar atsižvelgti į kitų poreikius, kiekvienas gyvename sau, o juk mūsų tiek daug, ir nė vieno vienodo.

Tyrimo problematika. Jau antikos laikais pastebėta, kad tarp atskirų žmonių egzistuoja tam tikri panašumai ir skirtumai. Bandant suprasti ir suklasifikuoti šiuos skirtumus, buvo sukurta daugybė sistemų ir modelių. Psichologinį tipą apibūdina tam tikrų savybių kompleksas, būdingas visai žmonių grupei, nors atskiri požymiai gali reikštis nevienodai intensyviai. Tačiau tipas apima tik dalį visų žmogaus savybių. Kiekviena asmenybės tipologija turi privalumų ir trūkumų. Visas jas galime kritikuoti, tačiau kiekvienoje iš jų randame raktą ne tik savo, bet ir kito žmogaus asmenybei pažinti, kartu ir tinkamam elgesio būdui pasirinkti. Ne paslaptis, jog naudinga žinoti, kaip elgiasi tam tikro temperamento žmogus, kad galėtum su juo susibičiuliauti ir rasti bendrą kalbą. Taigi, šiuo tyrimu siekiama atskleisti žmogaus temperamento tipus, būdingiausius bruožus ir išsiaiškinti, kuris tipas tarp žmonių yra dominuojantis, o kuris mažiausiai ryškus.

  • Psichologija Tyrimai
  • 2013 m.
  • Aušra
  • 44 puslapiai (8657 žodžiai)
  • Kolegija
  • Psichologijos tyrimai
  • Microsoft Word 948 KB
  • Temperamentų tipai ir jų dominavimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Temperamentų tipai ir jų dominavimas. (2013 m. Rugsėjo 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/temperamentu-tipai-ir-ju-dominavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 09:17