„Ten, kur ramiai miegama ir sočiai valgoma, didelių menininkų neiškyla. Reikia didelių įtampų, grėsmių.“ (literatūrologė Daujotytė) Ar pritariate tokiai nuomonei? Savo įžvalgas paremkite lietuvių literatūros pavyzdžiais


„Ten, kur ramiai miegama ir sočiai valgoma, didelių menininkų neiškyla. Reikia didelių įtampų, grėsmių.“ (literatūrologė Daujotytė) Ar pritariate tokiai nuomonei? Savo įžvalgas paremkite lietuvių literatūros pavyzdžiais. (Maironis, A. Škėma, B. Sruoga).


1. Bendri tautos tikslai gali paskatinti apie tai susimąstyti ir kūrėjus. (Maironis, tautos dainius, sunkias Lietuvai laikais, žadino patriotinius jausmus.)

2. Sunkūs išgyvenimai kartais priverčia patyrimus įamžinti popieriuje. (Balys Sruoga. Vienas žymiausių jo kūrinių — „Dievų miškas“, kuriame aprašo patirtį Štuthofo koncentracijos stovykloje.)

3. Tėvynės netektis gali palikti nuoskaudų visam gyvenimui. (Algimantas Mackus, bežemių kartos atstovas, visą gyvenimą negalėjo rasti sau tinkamos vietos pasaulyje ir dėl to išgyveno. Jo nuoskaudos atsispindi eilėraščiuose ir straipsniuose.)

III. Žmones supanti ir besikeičianti aplinka formuoja jų požiūrį į gyvenimą.

Ne kiekvienam žmogui lemta tapti kūrėju. Vieni žmonės geba dirbti protinį darbą, kiti— fizinį. Vieni dirba kūrybinį, kiti — loginį. Be abejonės, yra ir tokių žmonių, kurie gali vienodai gerai atlikti abu darbus, tačiau tokių žmonių yra mažuma. Ir nereikėtų kaltinti žmogaus, jei vienas dalykas jam sekasi blogiau už kitą. Juk galbūt jis turi įgimtą arba įgytą talentą literatūrai, tačiau nieko nenusimano apie matematiką arba atvirkščiai. Deja, žmonės ne visada sugeba atrasti savo užslėptą talentą. Kai kurie nuo pat vaikystės užsiima kūryba, o kitiems reikia kažkokio įvykio, pastūmėjimo, lūžio ar net gilaus sukrėtimo. Manau, kad literatūrologė Viktorija Daujotytė sakydama, jog „ten, kur ramiai miegama ir sočiai valgoma, didelių menininkų neiškyla. Reikia didelių įtampų, grėsmių“ yra visiškai teisi.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2017 m.
  • Lenkų
  • 3 puslapiai (1087 žodžiai)
  • Mokykla
  • Gvidas
  • „Ten, kur ramiai miegama ir sočiai valgoma, didelių menininkų neiškyla. Reikia didelių įtampų, grėsmių.“ (literatūrologė Daujotytė) Ar pritariate tokiai nuomonei? Savo įžvalgas paremkite lietuvių literatūros pavyzdžiais
    10 - 1 balsai (-ų)
„Ten, kur ramiai miegama ir sočiai valgoma, didelių menininkų neiškyla. Reikia didelių įtampų, grėsmių.“ (literatūrologė Daujotytė) Ar pritariate tokiai nuomonei? Savo įžvalgas paremkite lietuvių literatūros pavyzdžiais . (2017 m. Kovo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/ten-kur-ramiai-miegama-ir-sociai-valgoma-dideliu-menininku-neiskyla-reikia-dideliu-itampu-gresmiu-literaturologe-daujotyte-ar-pritariate-tokiai-nuomonei-savo.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 25 d. 08:06
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo