Teo finansinių rodiklių apžvalga


Bendrojo likvidumo koeficientas. Skubaus padengimo koeficientas. Veiklos efektyvumo rodikliai. Viso turto apyvartumas. Finansų struktūros rodikliai. Įsiskolinimo koeficientas. Įsipareigojimų ir nuosavo kapitalo santykis. Išvados. Naudota literatūra. Priedai.

Nuosavybės grąža – rodo nuosavo kapitalo sukurtą pelną ir tam tikru laipsniu – įmonės vadovybės darbo efektyvumą, naudojant investuotą pelną.

Turto apyvartumas - parodo turto apyvartų skaičių per metus, arba koeficientą išreiškus litais kiek vienam turto litui tenka pardavimų.

Įsipareigojimų ir nuosavo kapitalo santykis – parodo įmonės įsipareigojimų ir jos nuosavo kapitalo santykį. Šis santykis laikomas normaliu jei yra apie 0,5

Visu pirma, aptarkime įmonės pelningumo rodiklius 2011 – 2013 metais. Analizuodami juos matome, jog bendro pelno rodikliai beveik nepakito. Visus trejus metus įmonė dirbo tuo pačiu principu, todėl ir išlaikė 22.6% - 23.2% pelningumą. Galime teigti, kad įmonės pelningumas yra ganėtinai aukštas, nes jis viršija normas, kurios yra nustatytos kaip 20% . Taigi „Teo“ teisingi sprendimai, atsižvelgimas į klientų norus ir skatina pelningumą išlikti aukštumose. Ganėtinai stabilūs rodikliai leidžia mums suprasti, kad „Teo“ sugeba uždirbti pelno iš savo pagrindinės veiklos ir iš tuo pačiu metu sugeba skirti lėšų savo veiklos plėtrai bei kitų išlaidų padengimui.

Apskaičiavus įmonės „Teo“ nuosavybės grąžą gavau šiuos atsakymus: 2011 m. ji siekė 14.83%, 2012 m. – 15.22%, o 2013 m. 14.36%. Šie skaičiai minimaliai skiriasi vienas nuo kito. Svarbiausia yra tai, jog nuosavybės grąža siektų ar būtų šalia nustatytos normos, t.y. 15%. Skaičiavimai parodė, jog AB „Teo“ išlaikė stabilų kapitalą, nuosavas ir grynasis pelnas pakito labai mažai, tai ir matosi mano atliktuose skaičiavimuose. Įmonės veikla buvo aktyvi ir per šiuos trejus metus dirbo labai efektyviai, todėl išlaikė reikiamą bendrojo ir grynojo pelningumo procentus, taip pat turėjo pakankamą nuosavybės grąžos procentą.

Aptarėme įmonės pelningumo rodiklius, tačiau reikėtų nepamiršti ir jos likvidumo rodiklių.

  • Verslas Analizė
  • Microsoft Word 87 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1686 žodžiai)
  • Donce00
  • Teo finansinių rodiklių apžvalga
    10 - 7 balsai (-ų)
Teo finansinių rodiklių apžvalga. (2015 m. Lapkričio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/teo-finansiniu-rodikliu-apzvalga.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 22:27
×