Teodolitas ir jo sandara


Teodolitų tipai. Teodolitas 2t. Teodolitas 2t5k. Pagrindiniai jų mazgai. Prietaiso pastatymas matuoti. Išvados. Naudota literatūra. Priedai.

Horizontalieji ir vertikalieji kampai vietovėje dažniausiai matuojami teodolitu. Teodolitas yra kampų, matavimo prietaisas. Juo vietovėje matuojami arba atidedami horizontalieji ir vertikalieji kampai, bei tolimačiu pagal matuoklę nustatomi atstumai. Pirmą kartą teodolitą 1552 m. aprašė anglas Tomas Digsas. Pagrindinės teodolito dalys tai vertikalusis ir horizontalusis skrituliai su limbais, kurie yra sudalinti padalomis nuo 00 iki 3600. Virš limbo įtaisyta besisokiojanti apie vertikalią ašį z-z dalis, kurią sudaro alidadė ir žiūronas. Šiuose instrumentuose naudojami cilindriniai ir sferiniai gulsčiukai:Cilindriniai gulsčiukai yra sudaryti iš kapsulės, kurios viršutinis vidinis paviršius yra išgaubtas. Į cilindrą prileidžiama 600 °C spirito kuris atšala ir todėl viduje susidaro oro burbulėlis, kurio ilgis priklauso nuo oro temperatūros. Sferinis gulsčiukas – tai apskrita ampolė pripildyta skysčio. Šis gulsčiukas nėra labai tikslus, jis naudojamas tik apytiksliam instrumento pastatymui. Atskaitymo sistemos teodolituose padeda įvertinti limbo padalų dalis. Atskaitymui naudojami brūkšninis ir skalinis mikroskopai.

Teodolotų tipai: Optiniai, Skaitmeniniai, Elektroniniai.

Darbo tikslas – išanalizuoti geodezinio prietaiso dalis ir suprasti kaip jis veikia.

  • Geodezija Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 2929 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1047 žodžiai)
  • Edvinas
  • Teodolitas ir jo sandara
    10 - 4 balsai (-ų)
Teodolitas ir jo sandara. (2015 m. Lapkričio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/teodolitas-ir-jo-sandara.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 06:50
×