Teodolitinio ėjimo metu atsirandančios paklaidos ir jų analizė


Raktažodžiai Teodolitas paklaida, matavimo dydziu vienetas Įvadas. Kad matavimo rezultatus mažiau įtakotų paklaidos , naudojami tokie veiksmai. Atsitiktine paklaida Atsitiktine paklaida.


Kaip zinome teodolitas Kampų matavimo prietaisas.horizontalių vertikaliu kampu.Snekesime apie paklaidas atsirandancias matavimo metu,beje atsiranda paklaidos ir netinkamos prieziuros prietaisams. zmogaus aplaidumo metu gali atsirasti. si problema bene dazniausiai pasitaikanti neisvengiama kiekvienam matavime. ,bei atskleidzianti nora zmogui savivertei tobuleti.Paklaida pasitaiko netinkamos Metrologijos arupinimo metu.Netinkamu salygu pasirinkimas matavimo metu.Bei asmenines paklaidos.Juk beje neimanoma pamatuoti to paties tasko ar atkartoti to paties veiksmo idealiai taip pat tj yra jau paklaida kaip ir paklaidos neimanoma tiksliai apskaiciuoti ja manome tik ivertinti tinkamai galime. Tai ir pratesime musu straipsnije apie Teodolitiniu prietaisu matavimo metu atsirandancias paklaidas

Matavimas tai dydzio vertes nustatymas matavimo metodu.Teodolitas kapu matavimo prietaisas horizontaliu ir vertikaliu kampu.Pavizdziui mokomoje knygoje geodezija mokomoji priempone, bene megstamiausias tyrimo prietaisas teodolitas T30.2T30,skiriamas topografinem nuotraukom,matavimams statyboje.

Tyrimo objektas- Teodolitinio ėjimo metu atsirandančios paklaidos ir jų analizė

Tyrimo uždaviniai- Išnalizuoti šakas paklaidu, del ko atsiranda ,uzdavinius paklaidu panagrinet

Kaip zinome vertikalius ir horizontalius matuoja kampus teodolitas. Tiksliau ejimai sk SD vadinami naudojami matavimo budai aptarkime juos.

Kampo matavimo metodas, ruoztu metodo=ruozto metodas matuojame is vienos bazes vizuojame I dvi atskiras bazes pvz SK...SD...tuo atveju atskaitome atskaitas.

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1136 žodžiai)
  • Kolegija
  • Tautvydas
  • Teodolitinio ėjimo metu atsirandančios paklaidos ir jų analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Teodolitinio ėjimo metu atsirandančios paklaidos ir jų analizė. (2018 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/teodolitinio-ejimo-metu-atsirandancios-paklaidos-ir-ju-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 06 d. 10:16
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo