Teorijos, analizuojančios pagrindines finansų funkcijas referatas


Įvadas. Pagrindinės finansų funkcijos. Paskirstomoji funkcija. Reguliavimo funkcija. Kontrolės funkcija. Finansų sistema ir rinkos. Finansų sistema ir jos tipai. Finansų sistemos funkcijos ir finansų rinkos. Išvados. Literatūros sąrašas.


Nors mokslas dar pakankamai jaunas, tačiau dabartiniais laikais plačiai nagrinėjamas ir Gitanas Kacerevyčius išskiria net tris šio mokslo lygius: makrofinansų, mikrofinansų ir namų ūkių finansus. Makrolygmens finansų sritis apima didelio masto finansus, įtraukia visą valstybę ir jos savivaldybes. Mikrolygmenes finansai, žinoma, nagrinėja tik nedidelio masto finansus , tai gali būti įmonių finansai, o namų ūkių sričiai prisikiriami smulkaus masto, pavyzdžiui asmeniniai, finansai.

Vilijos Kazlauskienės teigimu „Finansai kaip neatsiejamas rinkos ekonomikos atributas turi didelę įtaką kiekvienos valstybės ekonominei raidai. Tai svarbiausia valstybės poveikio visuomenės ekonominiam ir socialiniam gyvenimui priemonė.“ Todėl labai svarbu yra išmanyti kokias funkcijas tie finansai atlieka, kad suprastumėme jų esmę ir svarbą mūsų gerovės užtikrintumui. Dėl šios priežasties pasirinkau nagrinėti būtent finansų atliekamų funkcijų temą šiame referate.

Mano darbo tikslas yra išskirti visas funkcijas, susijusias su finansais ir jas išanalizuoti, atskleisti kaip finansai savo funkcionavimu veikia valstybę ir jos gyventojus, išsiaiškinti finansų sistemos esmę ir kaip ši sistema veikia.

Finansai apskritai yra orientuoti į visuomenę ir tai puikiai atsispindi jų funkcijose. Viena iš pagrindinių finansų funkcijų, tai paskirstomoji. Žinoma, finansai iš esmės naudojasi tik piniginiais fondais. Piniginiai fondai – tai nuo sukurtos pridetinės vertės atskirtos arba išskirtos tam tikros lėšos, suteikiant joms tikslinę paskirtį ir santykinai savarankišką funkcionavimą kiekvienoje įmonėje [Smalenskas G.]. Tai ši funkcija ir apima. Vilija Aleknevičienė, Vitoldas Meidūnas bei Pranas Puzinauskas išskiria šias paskirtis į dvi atskiras pinigų fondų sudarymo ir pinigų fondų naudojimo funkcijas, tačiau išnagrinėjus literatūrą galiu pastebėti, kad daugumos autorių, pavyzdžiui, Vilmos Kazlauskienės, Olgos Buckiūnienės nuomone reikėtų jas sujungti į vieną finansų funkciją – paskirstomają.

Vienaip ar kitaip, finansai veikdami per šią funkciją, atlieka tam tikras užduotis. Iš esmės paskirstomoji finansų funkcija leidžia:

sukurti tikslinius piniginių lėšų fondus (įmonių, gyventojų, valstybės, vietos savivaldos organų);

vykdyti vidinį įmonės, šakos, tarpšakinį, tarpteritorinį perskirstymą ir paskirstymą tarp gamybinės ir negamybinės sferos ir socialinių grupių;

Taigi, šios funkcijos objektas bendrasis nacionalinis produktas išreikštas pinigine išraiška ir nacionalinis turtas. [Mituzienė R.]. Taigi, naudojamos nacionalinės pajamos, o šios, reikia pastebėti, paskirstomos ne vienu kartu, o dviem etapais:

Į pirmajame etape išskirtas skirstomas pajamas įeina piliečių atlyginimai ir kitos gyventojų bei įmonių pajamos.

  • Microsoft Word 42 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2334 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rebelicious
  • Teorijos, analizuojančios pagrindines finansų funkcijas referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Teorijos, analizuojančios pagrindines finansų funkcijas referatas. (2017 m. Rugpjūčio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/teorijos-analizuojancios-pagrindines-finansu-funkcijas-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 25 d. 03:38
×
97 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo