Teorijos, analizuojančios pagrindines finansų funkcijas


Įvadas. Finansų esmė. Finansų apibūdinimas. Skirtumas nuo pinigų. Finansų funkcijos. Finansų funkcijų svarba. Finansų funkcijų tikslai. Įgyti tinkamų ir pakankamų fondų. Tinkamas fondų panaudojimas. Pelningumo didinimas. Maksimaliai padidinti į monės vertę. Pagrindinės finansų funkcijos užsienio literatūroje. Investicinė funkcija. Finansinė funkcija. Dividendų funkcija. Likvidumo funkcija. Finansų funkcijų tarpusavio santykiai. Pagrindinės finansų funkcijos lietuvių literatūroje. Paskirstomoji funkcija. Kontrolės funkcija. Finansų funkcijų tarpusavio santykiai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Greičiausiai kiekvienas savo kasdienybėje susiduriame su terminu „finansai“, tačiau ar žinome, ką tiksliai jis reiškia? Įvairūs moksliniai šaltiniai šios sąvokos atsiradimą ir kilmę aiškina skirtingai, tačiau svarbiausia yra tai, ką ji reiškia šiuolaikiniame pasaulyje. Kitas svarbus aspektas, kad šį, plačiai paplitusį žodį, esame linkę painioti su „pinigais“, taigi, kuo šios sąvokos skiriasi viena nuo kitos? Išsiaiškinus „finansų“ reikšmę ir esminius skirtumus nuo „pinigų“, taip pat pravartu žinoti, kokias funkcijas finansai atlieka, kokia jų svarba ir tarpusavio ryšys. Pagrindinės finansų funkcijos, skirtinguose šaltiniuose, taip pat yra išskiriamos skirtingai. Lietuviškoje literatūroje dažniausiai būna išskirtos 2-3 funkcijos, o užsienio – 4.

Išnagrinėti, kokios pagrindinės finansų funkcijos yra aprašomos lietuvių ir užsienio literatūroje bei kuo jos skiriasi.

Finansai yra reikalingi visose veiklose, ar tai būtų gamyba, rinkodara, žmogiškųjų išteklių plėtra, pirkimai ar net moksliniai tyrimai. Visos šios veiklos priklauso nuo pakankamo ir laiku gauto finansavimo, nuo jų pradžios, iki pabaigos. Finansai yra laikomi kiekvienos verslo įmonės šerdimi.

Labiau svarbus yra efektyvus finansų panaudojimas. Visų verslo veiklų svarbiausia funkcija yra finansų funkcija. Efektyvus verslo įmonės valdymas yra glaudžiai susijęs su veiksmingu finansų valdymu. Finansų poreikis prasideda steigiant verslą. Jo augimas ir plėtra reikalauja vis daugiau lėšų, kurios turi būti gautos iš įvairių pajamų šaltinių. Šaltiniai turi būti pasirenkami atsižvelgiant į pasekmes, ypatingai, į pajamų šaltinių pridedamą riziką. Taip pat, labai svarbus dalykas yra nustatyti grąžinimo terminai, sąlygos ir lėšų kaina. Nepaisant prieš tai išvardintų veiksnių, svarbiausias dalykas yra lėšų panaudojimas. Jeigu lėšos yra panaudojamos tinkamai, grąžinti skolą yra daug lengviau. Nereikia nė sakyti, kad bet kokios įmonės pelningumas yra priklausomas nuo jos išlaidų, taip pat veiksmingo jų panaudojimo.

Pagrindinis finansų funkcionavimo tikslas yra tinkamai įvertinti verslo poreikius ir laiku įsigyti lėšų. Laikas taip pat yra svarbus elementas tenkinant organizacijos poreikius. Jeigu lėšų nėra tada, kada reikia, gali sutrikti įmonės funkcionavimas ar žymiai būti paveiktas jos pelningumas.

Būtina, kad lėšos būtų patenkinančios įmonės poreikius. Lėšos turėtų būti gautos iš įvairių šaltinių, atitinkančios verslo pobūdį ir jo riziką. Kai verslo pobūdis yra toks, kuris produkcijos nepradeda iš karto ir reikalauja ilgo brandinimo laikotarpio, būtina turėti ilgalaikių šaltinių, tokių kaip akcijos, obligacijos, ilgalaikės paskolos ir t.t. Verslas, turintis ilgą brandinimo laikotarpį, negauna pelno kelerius metus, todėl įmonė turėtų labiau remtis ilgalaikiu kapitalu, kaip akcijos, kad būtų išvengta palūkanų naštos.

Tinkamai panaudoti lėšas yra daug svarbiau, nei jas surinkti. Jei lėšos nebus tinkamai panaudotos, tai nebus ir pajamų kilimo. Kad organizacija būtų pelninga, pajamos visada turi būti didesnės už išlaidas. Norint tai įgyvendinti, turi būti imtasi tik naudingų projektų. Taigi, dar labiau svarbu yra tai, kad kruopštus planas ir ekonominės naudos analizė turėtų būti padaryta dar iki faktinės projektų pradžios.

  • Microsoft Word 49 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2973 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Teorijos, analizuojančios pagrindines finansų funkcijas
    10 - 1 balsai (-ų)
Teorijos, analizuojančios pagrindines finansų funkcijas. (2016 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/teorijos-analizuojancios-pagrindines-finansu-funkcijas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 23 d. 06:58
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo