Teorinės elektrotechnikos egzamino atsakymai


Teorine elektrotechnika. Kompensacijos teorema. Elektrotechnikos egzaminas. Elektrotechnikos egzamino klausimai-atsakymai. Elektrotechnika egzaminas. Ev saltinio darbo rėžimai. Teorines elektrotechnikos namu darbas 1. Teorinės elektrotechnikos egzaminas. Teorines elektrotechnikos egzamino uzduotis. Aktyviojo dvipolio teorema.

Kas yra elektrotechnika ir pagrindiniai jos atradimai. Omo dėsnis. Kompensacijos teorema. Varzu jungimo zvaigzde keitimas. Kirchhofo dėsniai. Elektrovaros šaltinio darbo rėžimai. Lygiagrečių šakų su šaltiniais pakeitimas viena ekvivalentine šaka. Šakos su idealiu ev šaltiniu pakeitimas. Įtampos šaltinis. Elektros srovės šaltinis. Srovės šaltinio, įjungto tarp skirtingų šakų mazgų, pakeitimas. Aktyviojo dvipolio (ekvivalentinio šaltinio) teorema. Ekvivalentinio saltinio metodas. Ev ir srovės šaltinių ekvivalentiškumas. Mazgų potencialų metodas. Kontūrų srovių metodas. Kirchhofo lygčių metodas. Galių balansas. Eksperimentinis ekviv. Saltinio parametru radimas. Energijos tiekimas is aktyviojo dvipolio i pasyvuji.

Elektrotechnika – tai mokslas, tiriantis elektromagnetinius procesus ir jų praktinį panaudojimą. Šis mokslas pradėjo formuotis maždaug prieš 100 metų. 1736-1806 metais buvo paskelbtas taškinių elektros krūvių sąveikos dėsnis. 1827 m. Paskelbtas omo dėsnis, 1845 m. Suformuoti kirchhofo dėsniai ir daug kitų.

Omo dėsnis. I=u/r. Tai priklausomybė tarp laidininko srovės i, varžos r, įtampos u jis taikomas kai grandinė yra su elektrovaros ir be elektrovaros šaltinio. Be elektr. Šaltinio: i=u/r= ug g – tai laidis kuris atvirkščiai proporcingas varžai g=1/r (s) apie įtampos kryptį galima spręsti iš indeksų. Jei įtampa nukreipta iš a į b tai bus UAB , jeigu iš b į a tai tada uab= – uba. Su elektrovaros šaltiniu: omo dėsnis šiai grandinės daliai atrodo taip: i=uab+e/r. Jeigu grandinės dalį sudaro keli elektrovaros šaltiniai ir kelios varžos tuomet omo dėsnis bendruoju pavidalu atrodys taip: i=uab+ ?E / rab. Čia UAB – tos grandinės dalies įtampa atskaityta srovės kryptimi.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (1717 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laurynas
  • Teorinės elektrotechnikos egzamino atsakymai
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Teorinės elektrotechnikos egzamino atsakymai. (2011 m. Birželio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/teorines-elektrotechnikos-egzamino-atsakymai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 10 d. 08:21
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo