Teorinės Mechanikos klausimai ir atsakymai


Mechanikos konspektas.

Statikos sąvokos ir aksiomos. Statikos aksiomos. Teorinėje mechanikoje kūno laisvumo suvaržymai vadinami ryšiais. Labiausiai paplitę ryšiai. Plokščioji susikertančių jėgų sistema ir jos pusiausvyra.Jėgos momentas apie tašką. Jėgos projekcijos ašyse. Kūno sistemos pusiausvyra. Plokščiosios jėgų sistemos pusiausvyros sąlygos. Taško trajektorija greičio ir pagreičio vektoriai. Tangetinis ir noralinis pagreičiai. Kūno slinkimas ir sukimasis. Kūno kampinis greitis ir kampinis pagreitis. Besisukančio kūno greičiai ir pagreičiai.Kinetinė energija. Darbas. Inercijos momentai.


Materialusis taškas- tai geometrinis taškas, kuriame sutelkta visa masė. Standus kūnas- tai kūnas, kuris veikiamas jėgų nesideformuoja, iš principo teorinės mechanikos objektas yra kietas nesideformuojantis kūnas. Jėga- tai vieno kūno mechaninio poveikio kitam kūnui matas. Jėga gali būti: koncentruota (lietimosi taškas), tolygiai paskirstyta (lietimosi linija), paviršinė apkrova (lietimosi paviršius). Koncentruota jėga – mechanikoje jėga yra vektorinis dydis todėl jos poveikį į kūną apibūdina 3 veiksniai: pridėtines vieta (tai taškas kuriame sutelktas jėgos veikimas), poveikio kryptis (kuria laisvas kūnas galėtų judėti), jėgos didumas. Paviršinė apkrova – (paskirstyta)

Dvi jėgos yra pusiausvyros jei jų moduliai lygūs, jos yra vienoje tiesėje ir nukreiptos į skirtingas puses.

Jei prie veikiančių kūną jėgų sistemos pridėsime arba atimsime atsvarinę jėgų sistemą kūno būsena nepakis.

Dviejų viename taške pridėtų jėgų atstojamoji yra lygi jėgų vektorinei sumai ir randama pagal lygiagretainio taisykle.

Teorinėje mechanikoje kūno laisvumo suvaržymai vadinami ryšiais. Labiausiai paplitę ryšiai:

Plokščioji susikertančių jėgų sistema – tokią sistemą sudaro jėgos, kurių veikimo tiesės kertasi viename taške. Teorinėje mechanikoje jėga galimą kilnoti jos veikimo tiesėje. Susikertančių jėgų sistemos pusiausvyros sąlyga – grafiškai susikertančių jėgų sistema yra pusiausvyra kai jėgų daugiakampio paskutinės jėgos galas remiasi į pirmos jėgos pridėtines tašką.

 • Mechanika Konspektai
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Agne
 • 3 puslapiai (858 žodžiai)
 • Universitetas
 • Mechanikos konspektai
 • Microsoft Word 17 KB
 • Teorinės Mechanikos klausimai ir atsakymai
  10 - 3 balsai (-ų)
Teorinės Mechanikos klausimai ir atsakymai. (2017 m. Rugpjūčio 03 d.). http://www.mokslobaze.lt/teorines-mechanikos-klausimai-ir-atsakymai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 16:19