Teorines mechanikos špera statika


Statikos namu darbai. Puasono teorema. Isskirstyti kruviai. Teorine mechanika statika. Statikos spera. Teorines mechanikos namu darbai. Statika pusiausvyros salygos. Jėgų sudėtis. Teorine mechanika namu darbai. Plokščioji bet kaip išdestytu jėgu sistema.

Statikos pagrindinės sąvokos ir aksiomos. Ryšiai ir jų reakcijos. Jėgos projekcija į ašį ir į plokštumą. Jėgų sudėtis ir pusiausvyros sąlygos. Trijų jėgų teorema. Jėgos momentas. Varinjono teorema. Lygiagrečių jėgų sudėtis. Jėgų pora ir jos momentas. Plokščiosios lygiagrečių jėgų sistemos pusiausvyros sąlygos. Jėgų porų ekvivalentiškumas. Plokščioji porų sistema, pusiausvyros sąlygos. Išskirstyti krūviai. Plokščiosios bet kaip išdėstytų jėgų sistemos pusiausvyros sąlygos. Puasono teorema. Plokščiosios jėgų sistemos redukcija, pusiausvyros sąlygos. Plokščiosios jėgų sistemos reakcijos jėgų skaičiavimo rezultatų tikrinimas ir įvertinimas. Pusiausvyra įvertinant slydimo trintą. Pusiausvyra įvertinant riedėjimo trintį.

Teor. mech. nagr. materialiu kunu pusiausvyros ir mechaninio judejimo desnius. Materialus taskas-tai taskas kurio gabaritu nepaisome,bet paisome mase. Mechanine sistema-tai tasku ar kunu visuma,kai kiekvieno tasko ar kuno padetis ar judejimas priklauso nuo kitu tasku ar kunu,sudarancių sistemą.Teor mech skirst:statika ,dinamika,kinematika. Statika-tai yra dalis,kurioje nagrin. jegų bei kunų pusiausvyra.Nagr. kokios jegos turi veikti kuną,kad kunas butu pusiausvyras arba zinant kuną veikiancias jegas,randama pusiausvyros padetis. Jegos veikimo tasku-vadinamas kuno taskas,kuriame sutelktos jegos veikimas.Jegos P veikimo krypti nusako kampas α,kurį ji sudaro su kuria nors fiksuota ašimi Ax. Momento centras-taskas apie kuri suka kuną.Jegos petis-trumpiausias atstumas nuo momento centro iki jegos veikimo tieses.

Jėgos projekcija į ašį vadinamas skaliarinis dydis, lygus atkarpos, esančios tarp jėgos pradžios ir galo projekcijai į tą ašį ilgiui, paimtam su atitinkamu ženklu. Jėgos P projekciją ašyje Ox galima rasti iš trikampio ABC: Px (Pcos(. Iš šios formulės matyti, kad jėgos projekcija ašyje lygi jėgos didumo ir kampo tarp ašies teigiamosios krypties ir jėgos krypties kosinuso sandaugai: paveiksle: Px (Pcos((-Pcos(. Pagal pirmąją formulę, galima apskaičiuoti jėgos projekcijas Px (OB ir Py (OC (BA dekarto stačiamanpėje koord. sistemoje (II pav). Px ( Pcos(, Py ( Psin(. Iš čia randame P modulį: P(((Px2+Py2)

Jeigu 3 vienoje plokštumoje veikiančios nelygiagrečios jėgos yra pusiausvyros, tai jų veikimo tiesės susikerta viename taške. Trijų jėgų teoremos tenkinimas yra būtina, bat nepakankama plokščiosios trijų jėgų sistemos pusiausvyros sąlyga. Trys jėgos, kurių veikimo tiesės susikerta viename taške, gali ir nebūti pusiausvyros.

Jėgos momentas centro atžvilgiu yra algebrinis dydis, lygus jėgos didumo ir peties sandaugai: M0 (P*h. Petys – trumpiausias atstumas nuo taško iki centro. Jei sukama prieš laikrodžio rodykle, tai momentas teigiamas. 1) Jėgos momentas centro 0 atžvilgiu lygus 0 tada, kai ašies centras yra jėgų veikimo tiesėje. 2) Jėgos momentas nepasikeičia perkėlus jėgą į kitą tos jėgos veikimo tašką. 3) Jėgos P momento didumas gali būti išreikštas dvigubu ploto trikampiu, kurio viršūnės yra momento centras ir vektorius P pradinis A bei galinis C taškai. Varinjono teorema. Atstojamosios jėgos momentas kurio nors taško atžvilgiu lygus sudedamų jėgų momentų to taško atžvilgiu algebrinei sumai.

  • Microsoft Word 186 KB
  • 2016 m.
  • 1 puslapis (2064 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laisvydas
  • Teorines mechanikos špera statika
    10 - 1 balsai (-ų)
Teorines mechanikos špera statika. (2011 m. Balandžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/teorines-mechanikos-spera-statika.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 01 d. 11:45
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo