Teoriniai požiūriai į darbuotojų saugą ir sveikatą bei jų taikymo galimybės


Darbuotojų saugumo ir sveikatosužtikrinimas įmonėje. Baigiamojo darbo aktualumas. Baigiamojo darbo mokslinis naujumas ir tyrimo problemos ištyrimo lygis. Baigiamojo darbo reikšmė. Teoriniai požiūriai į darbuotojų saugą ir sveikatą. Darbuotojų saugos ir sveikatos samprata. Aušra Tartilaitė savo daktaro disertacijoje „ Darbų saugos ir sveikatos teisinis reglamentavimas “, 2010 metai. ( rusų teisės teoretikas. Juozas Tartilas savo moksliniame darbe „ Darbuotojų socialinės saugos ir sveikatos įstatymo teisinės problemos “ 2004 metai. Mokomojoje knygoje „ Žmonių sauga “ Zenonas Ramonas ir Dalia Čikotienė , 2003 metai. Šaltinis sudaryta šio darbo autoriaus. Darbuotojų saugos ir sveikatos teisinis reglamentavimas. Probleminiai aspektai darbuotojų saugos ir sveikatos srityje. Probleminiai aspektai apie darbuotojų saugą ir sveikatą reglamentuojančius teisės aktus. Probleminiai aspektai vertinant darbuotojų mokymus , instruktavimus ir atestavimus. Probleminiai aspektai vertinant nelaimingus atsitikimus darbo vietoje. Darbuotojų saugos ir sveikatos politika įmonėje. Profesinės rizikos vertinimas. Darbuotojų mokymas , atestavimas ir instruktavimas. Vidinė darbų saugos ir sveikatos kontrolė. Teorinių požiūrių į darbuotojų saugą ir sveikatą taikymo galimybės. Literatūros sąrašas Lietuvos respublikos teisės aktai. Kiti naudoti internetiniai puslapiai. Patvirtinimas apie atlikto darbo savarankiškumą.


Baigiamojo darbo aktualumas.Kiekvienoje valstybėje visų svarbiausia yra sveiki ir laimingi žmonės. Tačiau dažnai žmonių sveikata priklauso nuo to, kokį darbą vienas ar kitas asmuo dirba. Todėl labai svarbus aspektas yra tinkamų darbo sąlygų sukūrimas kiekvienoje įmonėje. O pareigą įmonėje sukurti saugias ir sveikas darbo sąlygas turi darbdavys. Net Lietuvos Respublikos Konstitucijoje yra nustatytos lygios teisės visiems asmenims į saugias ir sveikas darbo sąlygos. Taigi tai parodo kokios yra svarbios tinkamos darbo sąlygos, bei jų užtikrinimas.

Be to, šios temos aktualumas siejams su darbuotojų apsauga. Nes ši tema aktuali tuo, kad nesilaikant darbuotojų saugos ir sveikatos taisyklių gali įvykti nelaimingas atsitikimas ir padaryti žalos ne tik darbuotojams, bet ir aplinkiniams. Nelaimingi atsitikimai dažnai pasibaigia net ir mirtimi. Todėl ši tema ir yra tokia svarbi bei aktuali kiekvienos valstybės ekonominei sistemai. Ir būtent dėl šių svarbių priežasčių ir pasirinkau nagrinėti šią temą, bei su ja susijusius svarbius aspektus.

O visų svarbiausia yra išnagrinėti svarbiausius aspektus darbų saugos ir sveikatos srityje, kad sužinoti kodėl įvyksta tiek daug nelaimingų atsitikimų ir kokios iš tiesų yra to priežastys. Ir tik išsiaiškinus visus probleminius aspektus bus galima svarstyti kaip apsaugoti darbuotojus nuo nelaimingų atsitikimų darbe. Todėl labai tikiuosi, kad šis mano darbas bus naudingas ir kažkuo naujas, nes tik atradus naujas galimybes darbuotojų saugos ir sveikatos srities užtikrinime, bus dar labiau apsaugotas kiekvienas darbuotojas.

Baigiamojo darbo mokslinis naujumas ir tyrimo problemos ištyrimo lygis.Šia tema yra labai daug mokslinės literatūros, taip pat mokomosios literatūros, bei parašyta nemažai bakarauro ir magistro darbų, tačiau apie teorinius požiūrius į darbuotojų saugą ir sveikatą mažai kas kalba, nes visi labiau remiasi įstatymais ir pagal juos rašo savo darbus. Todėl, mano nuomone, šis darbas yra naujas tuo, kad jame visas dėmesys skirtas teoriniams požiūriams, tai yra, įvairių mokslinių darbų autorių, knygų autorių, bei asmeninių darbų autorių, nuomonėms. Visa tai labai svarbu, nes pažvelgiama į darbuotojų saugą ir sveikatą „kitų akimis“, o ne tiesiog nagrinėjami įstatymai.

Ištirtas darbas tiek teorine prasme, tiek probleminių aspektų iškėlimu ir jų nagrinėjimu, taip pat teorinių požiūrių į darbuotojų saugą ir sveikatą pritaikymu Lietuvos įmonėse. Mano manymu, svarbu ir tai, kad savo darbe atnaujinau informaciją apie jau senokai nagrinėjamą temą ir paliečiau svarbiausius jos probleminius klausimus.

Baigiamojo darbo reikšmė.Baigiamojo darbo tema apskritai labai reikšminga, nes pastaruoju metu vis labiau siekiama tobulinti darbuotojų saugos ir sveikatos sritį, bei kuo labiau apsaugoti darbuotojus suteikiant jiems tinkamas darbo sąlygas. Todėl mano pateikti teiginiai ar išskirtos nuomonės apie darbuotojų saugą ir sveikatą bei apie šios temos probleminius aspektus leis plačiau pažvelgti į darbuotojų saugą ir sveikatą, o mano pateikti siūlymai, kaip galima išspręsti kilusias problemas ar kaip dar labiau patobulinti šią sferą yra iš tiesų reikšmingi ne tik darbo teisei ir darbuotojų saugos ir sveikatos sričiai, tačiau ir visai Lietuvos ekonomikai pagerinti, nes galbūt būsiu pateikusiu tokių minčių ir pasiūlymų, kurie padės apsaugoti kiekvieną darbuotoją.

  • Microsoft Word 111 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 54 puslapiai (15468 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gerda
  • Teoriniai požiūriai į darbuotojų saugą ir sveikatą bei jų taikymo galimybės
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Teoriniai požiūriai į darbuotojų saugą ir sveikatą bei jų taikymo galimybės. (2017 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/teoriniai-poziuriai-i-darbuotoju-sauga-ir-sveikata-bei-ju-taikymo-galimybes.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 07:03
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo