Terapinės slaugos istorija


Griuvimų rizika (pgl. J. Morse skalę 60balai). Sutrikęs mitybos poreikių tenkinimas. Odos vientisumo pažeidimų rizika (pagal Norton 11 balų). Dehidratacija. Nerimas, baimė. Slaugos diagnozė. Slaugos rezultatų vertinimas.


Pacientas pats vaikščioti negali, reikalinga pagalbinių priemonių pagalba, šiuo metu yra gulimas režimas. Orientuotas, sąmoningas, šiek tiek mieguistas. Griuvimo rizika pagal J. Morse skalę 60 balų. Dėl ligos netekęs daug svorio, silpnas, vietomis, injekcijų vietose matomos hematomos, oda sausa, pleiskanoja. Skonis, kvapas, lyta nesutrikę.

Liūdi dėl esamos būklės, kad negali judėti, dirbti, nes buvęs stiprus ir energingas.

Turi dvi dukras, anūką. Žmona ir dukra dirba medicinos slaugytojomis, dažnai lanko, prižiūri, jaučia palaikymą.

Kalba lietuvių kalba, kalba aiški, suprantama, tačiau vangi. Bendravimą riboja gulimas režimas, skausmas (skausmą vertina 8 balais pagal dešimtbalę vertinimo sistemą) ir mieguistumas dėl vaistų šalutinio poveikio. Kalbėdamas ieško akių kontakto. Klausa gera, reikalingi akiniai skaitymui.

Pacientas visiškai praradęs apetitą, nenori valgyti, bet šeimos prašomas prisiverčia. Mėgo įvairią mėsą, žuvies patiekalus, rūkytus gaminius. Alkoholį gerdavo tik per šventes ir progas.

Šiuo metu esant tokiai paciento būklei, suvartoja labai nedaug tiek skysčių tiek maisto. Valgo pats.

Pacientas dėl gulimo režimo šlapinasi į antelę, per parą išskiria apie 1 litrą šlapimo, kuris yra tamsus, drumstas. Tuštinasi į sauskelnes, 2-3 kartus per savaitę, paskutiniu metu išmatos buvo juodos.

Dėl gulimo režimo ir prastos būklės pacientui reikalinga pagalba nusiprausti ir persirengti. Plaukai tvarkingi, nagai nukirpti, tvarkingi. Drabužiai laisvi, lengvi, nevaržantys judesių.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1156 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sandra
  • Terapinės slaugos istorija
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Terapinės slaugos istorija. (2017 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/terapines-slaugos-istorija.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 00:12
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo