Terapinių vaistų grupių atstovų lyginamoji analizė


Pagrindinių terapinių vaistų grupių atstovų lyginamoji analizė Literatūrinės dalies rašymas 1 formos receptų aprašymas. Samprata. Lyginamoji analizė. Kokia yra pirmo vaisto veiklioji medžiaga medžiagos? Kokia yra antro vaisto veiklioji medžiaga medžiagos? Kokiu atveju negalima vartoti antrojo vaisto kontraindikacijos? Ar yra atvejų , kada negalima vartoti nei pirmo , nei antro vaisto kontraindikacijos sutampa? Koks yra pirmojo vaisto dozavimas vaikams , suaugusiems ir senyviems pacientams. Koks yra antrojo vaisto dozavimas vaikams , suaugusiems ir senyviems pacientams. Kokie yra pirmojo vaisto tik dažniausi šalutiniai (= nepageidaujami ) poveikiai. Kokie yra antrojo vaisto tik dažniausi šalutiniai (= nepageidaujami ) poveikiai. Kuris vaistas turi akivaizdžiai daugiau šalutinių poveikių. Ar pirmą vaistą gali vartoti nėščiosios ir maitinančios motinos. Ar antrą vaistą gali vartoti nėščiosios ir maitinančios motinos. Nurodykite kokia farmacinė kompanija gamina pirmąjį vaistą ir kurioje šalyje vaistas yra pagamintas.


Lyginamūjų vaistų bendriniai ir prekiniai pavadinimai, vaisto forma ir stiprumas:

1)Prekinis pavadinimas-Aceterin, bendrinis-Cetirizinidihydrochloridum. Vaisto stiprumas-10mg. Vaisto forma-balta,pailga,plievele dengta tabletė su vagele vienoje pusėje.

2)Prekinis pavadinimas-Opexa, bendrinis-Bilastinum. Vaisto stiprumas-20mg. Vaisto forma-baltos ovalios abipus išgaubtos su vagele.

Lyginamūjų vaistų pagalbinių medžiagų vienodos medžiagos : mikrokristalinė celiuliozė,magnio stearatas.

Vartojama: Alerginio rinokonjunktyvinio (serozinio ir nuolatinio) ir dilgėlinės simptomams gydyti.

Negalima jei: yra padidėjas jautrumas bilastinui arba bet kuriai pagalbinei medžiagai.

Suaugusiems- po 10mg 1 kartą per parą,rekomenduojamavakare;Vaikams- 2-6 metų-5mg per parą per 1-2kartus, 6metų ir vyresniems-kaip suaugusiem.

Suaugusieji ir paaugliai(12 metų ir vyreni) 20mg(vieną tabletę) vieną kartą per parą alerginio rinokonjunktyvito(serozinio ir nuolatinio) ir dilgėlines simptomų slopinimui.; Jaunesni kaip 12 metų vaikai-dozavimas nenustatytas(vartojimas negalimas); Pacientams ,kurių inkstų veikla sutrikusi ar kepenų, dozės koreguoti nereikia.

Pirmenybę teikčiau vaistiniam preparatui-Opexa, nes iš atliktos analizes pamačiau, kad Bilastinas sukelia mažai šalutinių poveikių. Klinikiniai tyrimai rodo, kad šis vaistas nesukelia mieguistumo ir neblogina vairavimo kokybės. Bilastinas yra naujas antros kartos H1 receptorių blokatorius, nepasižymintis seduojančiu poveikiu. Aceterin yra neleistinas vartoti nėštumo ar žindymo laikotarpyje, o Opexa vartojant nėštumo metu reikia pasikonsultuoti su gydytoju. Tačiau, vaisto Opexa negalima vartoti su tam tikrais kitais medikamentiniais preparatais, o Aceterin galima,nes dėl cetirizino savybių, jokių sąveikų su kitais vaistais nesitikima. Abėji vaistai yra panašūs,jie yra antihistamininiai. Taigi kiekvienas vaistas turi savo minusų ir pliusų ir juos pasirenkame pagal esančią situaciją.

  • Farmakologija Analizė
  • Microsoft Word 35 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1700 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vaida
  • Terapinių vaistų grupių atstovų lyginamoji analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Terapinių vaistų grupių atstovų lyginamoji analizė . (2017 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/terapiniu-vaistu-grupiu-atstovu-lyginamoji-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 06:16
×