Terminai. Ieškinio senatis


Seminaras. Terminai. Ieškinio senatis Teismų praktika. Klausimai Apibrėžkite terminą. Kokia yra termino civilinėje teisėje reikšmė ? Terminas. Kas nustato terminus ? Kada pradedamas skaičiuoti terminas ? Ar ši taisyklė turi išimčių. Kokia yra oficialių švenčių ar ne darbo dienų įtaka terminų skaičiavimui ? Kas nustato oficialių švenčių dienas ? Kaip skaičiuojami terminai , kai darbo diena perkeliama į ne darbo dieną , ir atvirkščiai. Kokią termino prezumpciją įtvirtina LR Civilinis kodeksas ? Kokios yra šios prezumpcijos išimtys. Kaip galėtumėte paaiškinti sąvoką „ terminas turi būti protingas “? Kokios aplinkybės gali būti laikomos svarbiomis priežastimis , norint atnaujinti terminą. Pateikite termino , kuris apibrėžtas nurodant įvykį , pavyzdžių. Ar ieškinio senatis ir ieškinio senaties terminas yra sinonimai ? Ieškinio senatis. Laiko tarpas terminas. Kas sieja ieškinio senatį ir įgyjamąją senatį ? Kokiai terminų rūšiai priskirtinas ieškinio senaties terminas ? Pagal kokius požymius galima atskirti ieškinio senaties terminą nuo kitų terminų ? Kokie yra ieškinio senaties instituto tikslai. Ar teismas gali priimti ieškinį , jei ieškinio senaties terminas yra pasibaigęs. Kaip nustatoma , kad praleidęs ieškinio senaties terminą asmuo turėjo žinoti apie šio termino pradžią ? Ieškinio senaties termino nutraukimas , sustabdymas. Kuo skiriasi ieškinio senaties termino nutraukimas nuo sustabdymo ? Kokios yra draudimo atsisakyti taikyti ieškininę senatį ribos ? Ieškinio senaties termino skaičiavimas , pasikeitus asmenims prievolėje. Ar teismas gali taikyti ieškinio senatį ex officio ? Kodėl.

Kokia yra oficialių švenčių ar ne darbo dienų įtaka terminų skaičiavimui? Kas nustato oficialių švenčių dienas?

Oficialių švenčių dienas nustato norminiai aktai, pavyzdžiui 1990m. spalio 25d. Švenčių dienų įstatymas.

Kaip skaičiuojami terminai, kai darbo diena perkeliama į ne darbo dieną, ir atvirkščiai?

Kokią termino prezumpciją įtvirtina LR Civilinis kodeksas? Kokios yra šios prezumpcijos išimtys?

Kaip galėtumėte paaiškinti sąvoką „terminas turi būti protingas“?

Pateikite termino, kuris apibrėžtas nurodant įvykį, pavyzdžių.

CK 4.68str. CK 6.456str. CK 460str.

Ar ieškinio senatis ir ieškinio senaties terminas yra sinonimai?

Kas sieja ieškinio senatį ir įgyjamąją senatį?

Ar teismas gali priimti ieškinį, jei ieškinio senaties terminas yra pasibaigęs?

Kaip nustatoma, kad praleidęs ieškinio senaties terminą asmuo turėjo žinoti apie šio termino pradžią?

Ieškinio senaties termino nutraukimas, sustabdymas. Kuo skiriasi ieškinio senaties termino nutraukimas nuo sustabdymo?

Ieškinio senaties termino nutraukimas skiriasi nuo jo sustabdymo tuo, kad sustabdymo atveju į senaties terminą neįskaitomas tik tas laikotarpis, kuris trukdė pateikti ieškinį. Tuo tarpu senaties termino eigos nutraukimo atveju iki nutraukimo praėjęs laikas į naują terminą neįskaitomas ir po nutraukimo pradedamas skaičiuoti iš naujo.

Kokios yra draudimo atsisakyti taikyti ieškininę senatį ribos?

Ieškinio senaties termino skaičiavimas, pasikeitus asmenims prievolėje.

Ar teismas gali taikyti ieškinio senatį ex officio? Kodėl?

Ieškinio senatis netaikoma (CK1.134str.) :

Pagal LR Civilinio kodekso 4.62 straipsnio 2 dalį, radęs pamestą daiktą asmuo, jei nežino jo savininko, privalo per savaitę apie radinį pranešti policijai. Pagal to paties straipsnio 3 dalį, radinys neatlygintinai pereina radusiojo asmens nuosavybėn, jeigu per šešis mėnesius pametęs daiktą asmuo nepaaiškėja.

Įvertinkite 4.62 straipsnio 2 ir 3 dalyse nurodytų terminų pobūdį. Kokioms terminų rūšims jie priskirtini?

Išvykdamas į dviejų mėnesių komandiruotę, Petras savo automobilį dviems mėnesiams išnuomojo kaimynei Rimai. Iš komandiruotės Petras grįžo trimis savaitėmis anksčiau, nei buvo planuota. Kadangi neturėjo kuo važinėti į darbą, Rimos pareikalavo nedelsiant grąžinti automobilį. Rima atsisakė.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1891 žodžiai)
  • Kolegija
  • Qwaszas
  • Terminai. Ieškinio senatis
    10 - 8 balsai (-ų)
Terminai. Ieškinio senatis. (2015 m. Lapkričio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/terminai-ieskinio-senatis.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 05:04
×