Terminalai logistikos referatas


Įvadas. Terminalų klasifikacija. Kelių transporto terminalai. Geležinkelių transporto terminalai. Oro transporto terminalai. Jūrų transporto terminalai. Terminalų vaidmuo. Terminalų reikšmė tarptautiniuose koridoriuose. Išvados.


Norint pervežti keleivius ar krovinius, reikalingos tam tikros vietos keleiviams priimti ar kroviniui pakrauti, ir vietos, kur galima pakeisti tos pačios rūšies transporto priemones arba skirtingas transporto rūšis. Tos vietos vadinamos terminalais.

Tolimieji vežimai. Šį vežimų tipą dažniausia sudaro dvi dalys: magistraliniai vežimai ir vietiniai vežimai, kada atskirus kelio ruožus aptarnauja skirtingi vairuotojai, naudodamiesi sujungtais autotraukiniais. Pakrautą treilerį į terminalą pristato vietinis arba pagalbinis vairuotojas. Čia treilerio laukia tolimųjų reisų vairuotojas, ir atvirkščiai. Kai yra tokia sistema, būtina paruošti didelį plotą treileriams stovėti. Nors nebūtina krovinio perkrauti iš vieno automobilio į kitą, kartais tai neišvengiama dėl automobilio gedimų. Kai kurie kroviniai perkraunami rankomis, tačiau dažnai to padaryti neįmanoma. Dėl sunkių siuntų, dažnai naudojamų dugninių ir paketų būtina turėti šakinius krautuvus, autokarus ir portalinius kranus.

Surenkamųjų krovinių siuntų vežimas. Kroviniai į terminalą gali būti atvežami paprastais bei tolimojo vežimo automobiliais ir gali būti sukomplektuoti iš daugelio siuntų, iš kurių nė viena nėra tokia didelė, kad visiškai užpildytų automobilį (tačiau išimtiniais atvejais dėl savo vertės arba skubumo gali pateisinti automobilio naudojimą). Norint suformuoti tolimojo vežimo siuntą arba vietoje pristatyti vartotojui, kroviniai išskirstomi, rūšiuojami pagal siuntimo punktus ir sujungiami su kitais kroviniais.

Krovinių kaupiklis. Jo pagrindą sudaro rampa, kurios aukštis atitinka automobilio grindų aukšlį. Prie jos privažiuoja automobiliai, kad lengviau būtų krauti. Kaupiklis privalo turėti didelę uždengtą rampą, arba prekių sandėlį, kad automobiliai ir kroviniai būtų apsaugoti nuo nepalankių oro sąlygų. Kartais vietoje išorinės rampos prieš esančius sienoje uždarus vartus išsikiša paaukštintos prekių sandėlio grindys. Ir šiuo atveju reikia uždengti įvažiavimo vietą, tačiau tik tokiu ilgiu, kad užsidengtų automobilis.

Kitas variantas - ilga, paaukštinta uždengta aikštelė, atvira iš šonų. Ji pigesnė, tačiau nelabai saugi, ne visiškai apsaugo nuo oro sąlygų, taip pat netinka kai kuriems kroviniams, laikytiniems sandėlyje.

Kad ir kokia sistema būtą naudojama svarbu, kad būtų numatytas pakankamas plotas rūšiuoti, geras apšvietimas, reikalingas greitam, nenutrūkstamam darbui ir garantuojantis darbo saugą tamsiu paros metu. Dėl didėjančių krovinių apdorojimo apimčių, ypač smulkiųjų siuntų, šiam vežimo tipui, palyginti su minėtais, reikia daugiau įvairesnių krovimo įrenginių. Be išvardintų, tai vežimėliai, vežimėliai dugninėms, krautuvai ir juostiniai konvejeriai.

Vežimai paketais. Jiems reikalingi tokie patys įrenginiai, kokie naudojami ankstesnės kategorijos kroviniams apdoroti, tačiau reikia didesnio ploto rūšiuoti. Kroviniams, kaupiamiems saugoti, jeigu vežimų apimtis didelė, galima įrengti konvejerių sistemą. Ji pagreitina rūšiavimą, mažindama judesių skaičių ir darbų išlaidas darbo imlumo sumažinimo sąskaita. Norint užtikrinti krovinių pristatymą į terminalą ir kaupimą, būtina įrengti siuntinių kontorą toms siuntoms, kurių neaprėpia vietinio kaupimo ir skirstymo tarnyba.

Įvairios vežimų kelių transportu kategorijos, kurioms reikalingi terminalų įrenginiai, išnagrinėtos atskirai tačiau praktiškai visi terminalai reikalingi ne vienai, o dažniausiai visoms vežimų rūšims realizuoti. Tai leidžia daug ekonomiškiau naudoti automobilius, įrenginius ir personalą. Kartu keliami aukšti reikalavimai terminalų aikštelių projektams ir tinkamiausių įrenginių parinkimui, priešingu atveju gali atsirasti didelių nuostolių dėl terminalų perpildymo kroviniais ir dėl nepatogių įrenginių.

  • Logistika Referatas
  • Microsoft Word 513 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2960 žodžiai)
  • Kolegija
  • Justas
  • Terminalai logistikos referatas
    10 - 10 balsai (-ų)
Terminalai logistikos referatas. (2016 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/terminalai-logistikos-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 04:38
×