Terminalai referatas


Įvadas. Terminalas. Terminalų klasifikacija ir vaidmuo. Keleivių terminalai. Krovinių terminalai. Kelių transportas terminalai. Geležinkelių transporto terminalai. Jūrų uosto konteinerių terminalo pagrindiniai elementai. Terminalo struktūra. Išvados. Informaciniai šaltiniai.


Kartais sąvoka “terminalas” sumaišoma ir “galutiniu punktu”. Galutinis punktas, tai vieta, kur baigiasi kelias arba maršrutas. Tokio būdu, terminą “galutinis punktas” reikia naudoti aprašant punktus kelio pabaigoje, o ne tarpiniuose punktuose, o terminalai gali būti ir tarpiniuose taškuose.

Pagal darbo pobūdį galima išskirti keleivinius ir krovininius terminalus.

Daugumai keleivių naudotis terminalais ir transporto priemonėmis nėra problema. Tačiau jeigu keleiviai bejėgiai, invalidai, tai transporto sistemoje turi būti numatyta, kaip jiems padėti. Keleiviai “kaupiasi” patys. Nedaug keleivių atvyksta į terminalą tiksliai iki išvykimo laiko. Persėdant iš vienos transporto rūšies į kitą arba keičiant transporto priemonę, turi būti numatyta laiko atsarga. Pirmiausia reikia skirti pakankamai laiko persėdimui. Laiko atsargą būtina užplanuoti tik dėl to, kad neįmanoma suderinti visų transporto rūšių tvarkaraščių ir aptarnavimo formų. Pagalbinis transportas tvarkaraščiais bei instrukcijomis, savaime susiskirsto į grupes.

Terminaluose keleiviams turi būti suteikiamos atitinkamos paslaugos. Jos priklauso nuo vežimų apimties, transporto priemonių dydžio, važiavimo nuotolio, komforto, kurio pageidauja keleiviai ir specialių reikalavimų, būdingų duotai transporto rūšiai, kelionės pobūdžio.

Pats paprasčiausias keleivinio terminalo pavyzdys yra stotelė, sudėtingi apimantys daug paslaugų keleiviniai terminalai, priklausomai nuo transporto rūšies – autobusų, geležinkelio stotys, oro ir jūrų uostai. Keleivinio terminalo elementai:

Pačios sudėtingiausio gamybinės struktūros yra jūrų (upių) uostose ir geležinkelių stotyse. Vežant krovinius, svarbiausia yra transporto priemonių eismo greitis ir greitas krovinių perkrovimas iš vienos transporto rūšies į kitą. Todėl terminalas turi būti suprojektuotas taip, jog nesusidarytų transporto kamščiai. Reikia suplanuoti atitinkamo dydžio teritoriją laikinai saugoti krovinius po iškrovimo arba prieš pakrovimą ir juos rūšiuoti, kaupiant arba iškomplektuojant siuntas, jeigu vežimai tarptautiniai, tai suplanuojami ir muitinės ir karantino tarnybos įrenginiai, esant reikalui transporto priemonių techninis aptarnavimas ir remontas.

Krovimo frontas – prieplauka, estakada, platforma, aikštelė.

Kelių ūkis – magistraliniai, išoriniai privažiuojamieji, privažiuojamieji vidaus keliai.

Sandėlių ūkis – rūšiavimo, ilgo saugojimo, komplektavimo sandėliai.

Kiti elementai – administraciniai, pagalbiniai statiniai, pramoninio komplekso objektai

Terminaluose kroviniams kaupti ir transportuoti naudojama įvairi technika: transporto priemonės, krovimo technika.

Transporto priemonės- magistralinės ir manevravimo (buksyravimo)

Valdymo, skaičiavimo technika ir ryšių priemonės;

Transporto priemonės terminaluose. Kad nenaudoti galingų transporto priemonių automobilių terminaluose, logistikos centruose ir kt. naudojame specialūs vilkikai, geležinkelių stotyse formuoti ir išformuoti sąstatus naudojami manevriniai lokomotyvai, uostose laivams įplaukti, manevruoti ir išplaukti naudojami laivai buksyrai ir kt.)

Panagrinėsime kiekvienos uosto tarnybos veiklą, pradėdami tuo momentu, kada laivas priplaukia prie išorinės uosto ribos, ir baigdami prisišvartavimu. Tačiau šie etapai gali keistis, atsižvelgiant į konkretaus uosto ypatybes.

Atsižvelgiant į naudojamų transporto technologinių sistemų kroviniams vežti specializaciją, jūrų uostų konteinerių terminalai skiriami į tris grupes.

Antrajai grupei - terminalai, apdorojantys konteinerius ir kitus sustambintus krovininius vienetus. Be laivų konteinervežių, terminalai apdoroja laivus Ro-Ro.

Sudaryti sąlygas paskirstyti ir jungti krovinius (uostai, eksporto-importo terminalai ir kt.);

  • Logistika Referatas
  • Microsoft Word 32 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (3886 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aušrinė
  • Terminalai referatas
    10 - 6 balsai (-ų)
Terminalai referatas. (2016 m. Vasario 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/terminalai-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 22:49
×