Terminis plienų apdorojimas


Terminio apdorojimo technologija. Užduotis Termiškai apdoroti plieną 50XH (GOST 4543-71), kad po terminio apdorojimo plieno bandinys įgautų 50HRC. Sprendimas Pasirenkame plieno 50XH (GOST 4543-71) bandinuką, kuris yra cilindro formos ir jo matmenys pavaizduoti 1pav. , sudarome grūdinimo diagram, kuri pavaizduota 3pav. Panaudojimas ir bendros žinio apie plieną 50HM. Bandinio geometriniai parametrai. Anglies ekvivalento skaičiavimas. Grūdinimas. Atleidimas. Bendras plieno 50XH terminio apdorojimo laikas. Kietumo matavimas. Terminias apdirbimas. Sudaryto terminio apdorojimo grafikas. Išvados. Naudota literatūra. Priedas.

Šis plienas pasižymi dideliu atsparumu jėgoms, nėra trapus ir linkęs lūžti. Didžiausias plieno kietumas HRC=57 . Taip pat nedidelis santykinis pailgėjimas po lūžio. Šiam plienui netaikomas suvirinimo būdas. Pliene yra legiruojančių medžiagų tokių kaip: silicis, manganas, nikelis kurios suteikia stiprumą, mažesnį plastiškumą, didina atsparumą korozijai, tačiau silicis mažina suvirinamumą, todėl šis plienas gamyboje nevirinamas. Šis plienas naudojamas alkūniniams velenams, varžtams, vožtuvams, krumpliaračiams, švaistikliams, kumšteliniams mechanizmams ir kitiems didelias apkrovas atlaikantiems gaminiams. Kadangi šis plienas yra ganėtinai kietas ir atsparus dylimui, jis naudojamas sunkias apkrovas atlaikančiuose gaminiuose, bet kaip ir visi plienai turi atmintį, tai šias detales reikia keisti nustatytais periodais, kad būtųišvengta avarijos ar katastrofos. 50HM plienas turi kelis pakaitalus, tai plienas 40XH ir plienas 60ХГ, kurie labai mažai kuo skiriasi nuo anmksčiau minėto 50HM plieno. Cheminė 50HM plieno sudėtis:

Įkaitinimas krosnyje nuo kambario temperatūros ~20˚C iki 600˚C greičiu 150˚C/h . Kaitinimo laikas t1=3h 52min.

  • Medžiagų mokslas Namų darbas
  • Microsoft Word 1114 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (691 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tadas
  • Terminis plienų apdorojimas
    10 - 8 balsai (-ų)
Terminis plienų apdorojimas. (2015 m. Vasario 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/terminis-plienu-apdorojimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 14:00
×