Terminuoti indėliai ir palūkanos


Įvadas. Terminuotų indėlių rūšys. Terminuoti indėliai. Terminuoti kaupiamieji indėliai. Verslo terminuoti indėliai. Likvidūs terminuoti indėliai. Trumpalaikiai terminuoti indėliai. Ilgalaikiai terminuoti indėliai. Terminuotieji indėliai su sutartine palūkanų norma. Terminuotų indėlių palūkanos. Išvados. Literatūra.

Darbo objektas – terminuoti indėliai ir jų palūkanos.

Darbo tikslas - išanalizuoti pasirinktų komercinių bankų terminuotus indėlius bei už juos mokamas palūkanas.

Darbo uždaviniai:

Išnagrinėti terminuotų indėlių rūšis bei apžvelgti teoriniu aspektu;

Išsiaiškinti pasirinktų komercinių bankų terminuotų indėlių palūkanas;

Palyginti bankų paslaugas ir išsirinkti tinkamiausią iš jų;

TERMINUOTŲ INDĖLIŲ RŪŠYS

Komerciniai bankai ir kredito unijos klientams siūlo įvairius taupymo būdus ir priima šiuos terminuotus indėlius:

Papildomos įmokos į terminuoto indėlio sąskaitą nepriimamos.

Terminuoto indėlio sutartį galima sudaryti visuose Lietuvos komerciniuose bankuose. Bankai nustato įvairias terminuotų indėlių palūkanų normas bei minimalią indėlio sumą.

Terminuotojo kaupiamojo indėlio sąskaitoje naudinga laikyti lėšas nustatytą laiką: nuo 7 dienų iki 5 metų ar ilgiau. Indėlį galima įmokėti per tris darbo dienas nuo sutarties pasirašymo dienos: grynaisiais pinigais SEB banko kasoje arba pinigų pervedimu iš kitos sąskaitos SEB banke ar kito banko.

Jei pasirenkate terminuotą kaupiamąjį indėlį ir nurodote, kad sutartis būtų pratęsiama automatiškai tam pačiam terminui, atvykti į banką nebereikės. Bankas mokės sutarties pratęsimo dieną galiojančias palūkanas.

Terminui pasibaigus ir vėl automatiškai prasitęsus, naujos palūkanos skaičiuosis nuo tos dienos kai prasitęsia sutartis. Ir jei prasitęsus sutarčiai po kažkurio laiko norint nutraukti sutartį ir susigrąžinti pinigus tada naujai sukauptos palūkanos pasinaikina.

Terminuoto kaupiamojo indėlio sutartį galite nutraukti nepasibaigus terminui, jei apie tai pranešite SEB bankui prieš dešimt kalendorinių dienų. Tokiu atveju indėlis bus grąžintas į Jūsų nurodytą sąskaitą arba išmokėtas grynaisiais pinigais, išskaičiavus anksčiau išmokėtas palūkanas.

Verslo terminuotas indėlis – tai puiki galimybė pelningai ir saugiai investuoti. Nuo terminuoto indėlio skiriasi tuo, kad nutraukus sutartį anksčiau sutarto termino, vis tiek išmokamos palūkanos, jei indėlis banke buvo laikomas ne mažiau kaip 30 dienų. Verslo terminuoti indėliai priimami litais, eurais ir JAV doleriais. Minimali indėlio suma 100 000 litų arba ekvivalentas užsienio valiuta.

Verslo terminuotąjį indėlį teikia Ūkio bankas ir tik juridiniams asmenims, tačiau naujausiais duomenimis žinoma, jog šis bankas jau nebeegzistuoja, todėl verslo terminuotojo indėlio neteikia šiuo metu nė vienas bankas. Laikui einant, manoma, taip pat ir tikimasi, jog geriausias palūkanas teikiantis bankas pradės teigti ir verslo asmenims indėlius. Šiuo metu, Ūkio banko filialus perėmęs Šiaulių bankas dar drąsiai visų operacijų neperėmė, tačiau galima spėti ir tikėtis, jog juridiniai asmenys turės taip pat puikią galimybę pasiimti terminuotąjį indėlį šiame banke.

Likvidūs terminuotieji indėliai – tai neįpareigojantis ir patogus būdas saugiai laikyti santaupas. Pasirinkęs šią indėlio rūšį, indėlininkas turės galimybę bet kuriuo metu nutraukti indėlio sutartį, neprarasdamas jau uždirbtų palūkanų. Šį indėlį teikia Danske bankas.

  • Bankininkystė Referatas
  • Microsoft Word 92 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2590 žodžiai)
  • Kolegija
  • Martynas
  • Terminuoti indėliai ir palūkanos
    10 - 2 balsai (-ų)
Terminuoti indėliai ir palūkanos. (2015 m. Gegužės 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/terminuoti-indeliai-ir-palukanos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 01:44
×