Termodinamikos desniai veikiantys ekosistemas


Termodinamikos dėsniai veikiantys ekosistemas ( savarankiškas darbas ) Kas yra termodinamika. Termodinamikos skirstymai. Klasikine techninė termodinamika. Kaip gaunami termodinamikos dėsniai. Termodinamikos dėsnis ekosistemoje. Antrasis termodinamikos dėsnis ekosistemoje. Trečiasis dėsnis.

Termodinamikos dėsnis per ekosistemas teka energijos srautais, kurie paklūsta termodinamikos dėsniams. Visus energetinius virsmus ir energetinius nuostolius, kurie susidaro medžiagų apykaitos metu organizmuose, o taip pat tuo pačiu metu ekosistemos energijos apytakoje paaiškina pirmasis termodinamikos dėsnis dažniausiai vadinamas Energijos dėsniu.

Dalis energijos yra absorbuojama augalų, asimiliuojama bei paverčiama į cheminę organinių junginių jungčių formą. Kita dalis saulės energijos yra sugeriama žemės ar vandenų ir pakelia jų temperatūrą arba atsispindi ir sugrįžta atgal į Visatą.

Energija sunaudojama fiziologiniams procesams, judėjimo reikmėms, o dalis jos išsiskiria į aplinką šilumos pavidalu.

Visa tai neprieštarauja termodinamikos dėsniams, o remiasi jais. Kaip sako pirmasis termodinamikos dėsnis – ekosistemose energija iš niekur neatsiranda ir niekur nepranyksta, ji tik pereina iš vieno būvio į kitą.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (522 žodžiai)
  • Samanta
  • Termodinamikos desniai veikiantys ekosistemas
    10 - 4 balsai (-ų)
Termodinamikos desniai veikiantys ekosistemas. (2014 m. Spalio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/termodinamikos-desniai-veikiantys-ekosistemas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 05 d. 16:54
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo