Termofikacinė elektrinė. Elektrinės dalies kursinis projektas


Termofikacines elektrines schema. Vilniaus termofikacine elektrine. Elektros kursiniai. Koogeneracine lektrine kursinis darbas. Termofikacinė elektrinės shema. Dūmsiurbis. 10kv skirstykla schema. Silumines elektrines elektrines dalies projektas kursinis. Elektrinių elektrinės dalies kursinis projekta. Elektrinės schema.

Įvadas. Techniniai ir finansiniai rodikliai. Elektrinės technologinis procesas. Generatorių parinkimas. Struktūrinės schemos variantai. Elektrinės režimų analizė ir transformatorių parinkimas. Techniniai – ekonominiai skaičiavimai (variantų palyginimas). Trumpojo jungimo srovių skaičiavimas. Aparatų ir laidininkų parinkimas. Elektrinių sąvosios reikmės. Elektrinių valdymas. Literatūros sąrašas.

Elektros energijos poreikiai pasaulyje nuolat didėja, elektros naudojimas pasižymi paprastumu ir universalumu. Be to, nuo elektros energijos ūkio priklauso kitų ūkio šakų vystymasis. Elektros energija, pagaminta elektrinėse, šviesos greičiu perduodama vartotojams. Šiame kursiniame darbe projektuosime termofikacinės elektrinės (te) elektrinę dalį.

Termofikacinės elektrinės gamina elektrą ir šilumą, todėl statomos arti šilumos, o kartu ir elektros vartotojų. Elektrinės apkrovos grafikas priklauso nuo šilumos suvartojimo, ir yra nemanevringos. Daugeliu atveju vietinius elektros vartotojus tikslinga maitinti tiesiog iš 6-10 kv generatorinės įtampos skirstyklos. Šiuo atveju nereikalinga dviguba transformacija, kuri yra nuostolinga. Te pagrindinės schemos turi tam tikrų ypatumų. Elektrinės generatorinės įtampos skirstyklos ryšio su elektrine sistema transformatorių galia turi būti pakankama, kad perduotu elektros energijos perteklių į sistemą, esant maksimaliam šilumos ir minimaliam elektros pareikalavimui, ir kad užtikrintų trūkstamos galios perdavimą iš sistemos esant minimalia šilumos ir maksimaliam elektros pareikalavimui.

Šiluminėje arba termofikacinėje elektrinėje sutartinai dirbant pagrindiniams ir pagalbiniams įrenginiams, užtikrinama nenutrūkstama ir ekonomiška elektros bei šilumos energijos gamyba. Daugumą šių įrenginių būna viename pastate - pagrindiniame korpuse. Kiti - atskiruose pastatuose ar atvirame ore. Kietąjį kurą naudojančios elektrinės nuoseklų darbo procesą, įrenginius ir jų tarpusavio ryšį vaizduoja tokia technologinė schema:

Pasvertas vagonų svarstyklėmis kietas kuras iš vagonų pro iškrovimo įrenginius transporteriu tiekiamas į susmulkinimo įrenginius. Iš smulkintuvų kuras patenka į kuro bunkerį katilinėje, o iš čia į kuro malūną. Čia jis sumalamas į dulkes karšta oro srove ventiliatoriaus įpučiamas į kūryklą. Kurui sudeginti reikalingas oras, ventiliatoriaus paimamas iš katilinės viršaus ir pakaitintas oro šildytuve pučiamas į kūryklą. Dulkės sudega, o degimo produktai praeina garo katilo šildomuosius paviršius ir per dūmų valymo įrenginį patenka į kaminą. Trauką sudaro dūmsiurbis. Iškritęs iš kūryklos šlakas ir pelenai iš užpakalinės garo katilo dalies bei dūmų valymo įrenginių nuplaunami vandeniu kanalais į surinkimo rezervuarą. Iš jo vandens - šlako - pelenų mišinys siurbliais transportuojamas į šlako sąvartyną.

Garo katilai maitinami kondensatu, kuris kondensato siurbliu iš kondensatoriaus per žemo slėgio šildytuvą tiekiamas į deaeratorių.

  • Elektrotechnika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 298 KB
  • m.
  • 35 puslapiai (3495 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tadas
  • Termofikacinė elektrinė. Elektrinės dalies kursinis projektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Termofikacinė elektrinė. Elektrinės dalies kursinis projektas. (2012 m. Kovo 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/termofikacine-elektrine-elektrines-dalies-kursinis-projektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 02:35
×