Termometras su mikrovaldikliu


Skaitmeninio termometro schema. Elektroninio termometro schema. Elektriniai valdikliai su dviem termo davikliais. Skaitmeninis termometras schema. Termometro schema. Skaitmeninis+termometras+avr. Kursinis darbas termometras. Termo mikro valdikliu schmos. Skaitmenini termometra pic18. Elektroninio termometro veikimo principas.

Elektronikos kursinis darbas. Įvadas. Užduoties analizė. Pic procesorinių mikrovaldiklių privalumai ir trūkumai. Panašių prietaisų apžvalga. Įtaiso veikimo principas. Skaitmeninio termometro ds. F. (daviklio) veikimo principas. Išėjimo signalo. Mikrovaldiklio paskirtis. Elektros elementų paaiškinimas. Algoritmo sudarymas. Elementų parinkimas. Įtaiso aprūpinimas energija. Skaitmenio termometro schema. Skaitmenino termometro mikrovaldiklio programos kodas (c-kalba). Anotacija. Išvados. Literatūros sarašas.


Termometru vadinamas prietaisas, kuris matuoja temperatūrą. Šiuo atveju termometras yra skaitmeninis, kurio veikimas priklauso nuo mikrovaldiklio su analogu kodu keitikliu ir termo-daviklio. Šiais laikais termometrai naudojami daugelyje prietaisų multimetruose, automobiliuose, metorologinėse stotelėse. Projektuojamas termometras turės apie 2co paklaidą, kuri priklauso nuo termo-daviklio. Termo-davikliai skirstomi į analoginius ir skaitmeninius. Skaitmeniniai davikliai siunčia skaitmeninį signalą tiesiai į mikrovaldiklį, o analoginiai siunčia įtampos kitimus į mikrovaldiklį, kuris turi analogą kodą keitiklį ir pakeičia įtampą į temperatūrą. Mūsų prietaisas bus maitinamas 12v įtampa, kurią stabilizuos lm7805 stabilizatorius į 5v, todėl jis bus patogus naudoti tiek buityje, tiek automobilyje ir kituose prietaisuose kurių darbinė maitinimo įtampa iki 20v. Rezultatas bus išvedamas į 3 indikatorius, kurie turi 7 segmentus. Norint, kad rezultatą išvestų į lcd ekraną, mikrovaldiklį reikia perprogramuoti, tai reiškia reikia perrašyti programą. Programą rašome su mplab programa.

Termometras su mikrovaldikliu. (2012 m. Vasario 22 d.). http://www.mokslobaze.lt/termometras-su-mikrovaldikliu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 00:28