Termoplastikai (2)


Įvadas. Termoplastikai. Plastmasių panaudojimas modelių ir maketų gamyboje. Dekoratyvinės – konstrukcinės plastmasės. Išvados. Literatūra.


Polietilenas (PE) ̶ labai populiarus, pigus, lengvesnis už vandenį plastikas. Yra dviejų rūšių: mažo tankio (pagamintas dideliame slėgyje) ir didelio tankio (pagamintas mažame slėgyje).

Mažo tankio polietilenas yra minkštesnis, tąsesnis, skaidresnis. Itin tinkamas lankstomoms dalims bei plėvelėms gaminti. Didelio tankio polietilenas ̶ stipresnis, standesnis, atsparesnis šilumai, tačiau nelabai takus.

Polivinilo chloridas (PVC) ̶ vienas populiariausių plastikų. Jo gaminiai sudaro daugiau kaip 20% visų polimerinių konstrukcinių medžiagų produkcijos. Polivinilo chloridas mažai degus, geras dielektrikas, chemiškai atsparus šarmams, rūgštims, druskų tirpalams bei degalams. Iš jo gaminama populiari grindų danga, baldų plokščių briaunų juosta. Esti dviejų atmainų: viniplastikas ir plastikatas. Nepaisant šio plastiko populiarumo, jis turi ir neigiamų savybių. Iš šio plastiko pagamintų gaminių garuoja sveikatai kenksmingos medžiagos plastifikatoriai. Jam degant išsiskiria nuodingi junginiai [5].

Ypač termoplastinės plastmasės leidžia gana primityviais, improvizuotais įrengimais padaryti gana sudėtingų formų paviršius ir kai kuriais atvejais net prilygstančius pramoniniu būdu gaminamiems daiktams ar jų detalėms. Plastmasės leidžia imituoti net stiklą, pvz., stiklinė tara (buteliai, stiklainiai). Be to, modelius galima nesunkiai padaryti iš skaidrių termoplastinių plastmasių (organinio stiklo); o įvairių prietaisų bei kitų daiktų korpusines dalis iš GHII ar iš stikloplasto. Tam tikslui pateikiamos pagrindinės plastmasių, kurios rekomenduojamos naudoti modelių gamyboje, apdirbimo būdų charakteristikos [1].

Plastmasėms yra būdingas nedidelis tankumas, bet jos pakankamai stiprios, turi gerą cheminį ir šiluminį atsparumą, geras elektroizoliacines savybes ir t.t.

Priklausomai nuo gamybos būdo, plastmasių savybes galima keisti. Pavyzdžiui, naudojant kompozicijose metalo užpildus jų tankumas būna iki 5 g/cm3, o putplasčių galima sumažinti iki 0,02 g/cm3. Pirmosios iš jų gali būti elektrolaidžios, antrosios pasižymi geromis šilumos izoliacinėmis savybėmis. Plastmasės pasižymi ir įvairiomis mechaninėmis savybėmis.

  • Medžiagų mokslas Referatas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2233 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jūratė
  • Termoplastikai (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Termoplastikai (2). (2017 m. Rugsėjo 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/termoplastikai-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 03:28
×